1. YAZARLAR

  2. NECDET PEKMEZCİ

  3. Adil Öksüz’ün hayaleti! Ya da kim korkar hain imamdan…
NECDET PEKMEZCİ

NECDET PEKMEZCİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Adil Öksüz’ün hayaleti! Ya da kim korkar hain imamdan…

A+A-

FETÖ’nün firarı TSK imamı ve 15 Temmuz kalkışmasının yönetmeni olarak kamuoyunda tanınan Adil Öksüz kimileri için küçük cehennem…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de yayınlanan "Siyasi İşler Özel" programında, Adil Öksüz ile ilgili "Takipteyiz. Son bilgiler, kendisinin burada hangi ülkede filan söylemem belki uygun olmaz ama iz sürüyoruz, bazı bağlantılar kurulmuş vaziyette. Temennim odur ki şu anda aldığımız istihbarat doğru çıkarsa herhalde onunla ilgili adımı da attığımız gibi gerçekleştirmiş olacağız" bilgisini verdikten sonra, gerek Cumhurbaşkanı gerekse de erken genel seçimin üzerinde Adil Öksüz’ün hayaleti dolaşmaya başladı.

Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, hayaleti gören ilk isimdi. 17 Ocak 2017 günü şunları yazdı:

“Meral Akşener'in, 15 Temmuz darbe girişiminin bir numaralı ismi Adil Öksüz ile bir fotoğrafının servis edileceği duyumları olduğunu öne sürerek "Planlanan Meral hanımın itibarsızlaştırılması... Mesela Akşener’in FETÖ’nün TSK İmamı Adil Öksüz ile gizli buluşmasını gösteren bir fotoğrafın servis edileceği fısıltısı var ki bunu yapmak için montaj bile kâfi gelebilir..."

Önkibar’ın ardından Sözcü Gazetesi yazarı Can Ataklı da hayaletin peşine takıldı. 2 Mayıs 2018 tarihli yazısında Can Ataklı, şu iddiaları dile getirdi:

"Ben 'kabul edemiyorum' diyorum ama Saray’a yakın bir kaynağım Bahçeli'nin öfkeli çıkışlarından sonra aradı ve 'Sakın şaşırma, seçime az kala çok büyük bir şey olabilir' dedi. Ben de 'Aynı endişeyi taşıyorum, ama dillendirmeye de çok çekiniyorum, çünkü bunu sohbette konuşmak bile çok riskli' karşılığını verdim.

‘Yok' dedi Ankaralı dostum 'Sandığın gibi değil. Bu Meral Akşener'i cemaatle vurarak etkisiz hale getirmek için yapılabilir.' Ardından da sesini sanki çok gizli bir şey söyleyecekmiş gibi alçaltarak 'Adil Öksüz'ün nerede olduğunu biliyor musun?' diye sordu. Ne bileyim ben Adil Öksüz'ü.

'Seçime az zaman kala Adil Öksüz bir yerlerden paketlenip getirilmiş gibi gösterilse, sonra itiraflarda bulunup bazı CHP'li siyasetçileri ve özellikle Meral Akşener'i suçlasa ne olur?' diye akla ziyan bir soru daha sordu. Benzer dedikoduları daha önce duymuştum. Ama bunun Akşener'e karşı kullanılacağını duymamıştım. Haberin yeni tarafı bu.

Gerçi daha ilk günden bu yana Adil Öksüz'ün zaten MİT için çalıştığı, darbe için 'provokatör ajanlık' yaptığı, görevi bitince de bilinen bir yerde güvenlik altında tutulduğu söylentilerini duyuyordum. Bu açıdan bakınca bu kişinin sanki yabancı bir ülkede filmlere konu olacak bir operasyonla yakalanıp getirilmesi ile ilgili bir senaryonun kamuoyunda karşılık bulacağı da kesin.''

İki kalemin de aşağı yukarı bir yıl ara ile yazdıkları bunlar…

Adil Öksüz, sır, üstelik çok da kötü bir sır…

Hele hele böyle bir sır kötüden de öte…

Politik sır sadece ortaya çıktığında kişiyi mahvetmez; mahfiller dehlizler, yeraltı-yerüstü örgütleri de bundan payına düşeni alır.

İşte Adil Öksüz böyle bir sır. Anlayacağınız sırın sırrı….

Peki nerede Adil Öksüz?

Rivayet muhtelif, “Türkiye’yi hiç terk etmedi”den tutun da Ukrayna’dan ABD’ye, Fransa’dan Almanya’ya kadar geniş bir coğrafyada olduğuna ilişkin fısıltıların sonu gelmiyor…

Bugünlerde en revaçta olanı ise Almanya!

İddiaya göre, Almanya’da sıkıştı Adil Öksüz…

Resmi olmasa da gayrı-resmi olarak sınır dışı edilmesi an meselesi, belki de edildi…

Neyse, başarılı bir operasyon ile sınırdan sınıra sır taşırken paketlenecek Adil Öksüz…

Sonrası dedik ya hayaleti dolaşıyor Türkiye’nin üzerinde…

Yani; “Benim sırrım, senin de sırrın, ama sen ben aynı şeyiz” diye yazması mühimdir Carlos Fuentes’in Meksika’daki başkanlık mücadelesini anlattığı “Kartal Koltuğu” kitabında…

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.