1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. AK Parti üst düzey bürokrat ve siyasi hainleri cezalandırmalı artık!
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti üst düzey bürokrat ve siyasi hainleri cezalandırmalı artık!

A+A-

Bir millet içinde barınan aptalların hatta hırsı aklını aşmışların vereceği zararlardan kurtulabilir. Fakat içinden kaynaklanan ihanetten kurtulamaz. Kapılara dayanmış düşman daha az korkutucudur çünkü kim olduğu bilinir ve bayraklarını açıkça taşıyarak kapılarınıza dayanır. Fakat bir Hain bu kapıların içinde serbestçe dolaşır, sinsi fısıltıları bütün sokakları doldurur, hatta devletin içinde bile kendisini duyurabilir. Hain hain gibi gözükmez, Kurbanlarının dilinden konuşur, onların yüz ifadesini takınır ve onlar gibi giyinir ve bütün insanların kalplerinde yatan değerlere hitap eder. Böyle bir hain milletin vicdanını çürütür, devletin temellerini sarsmak için gizli ve bilinmez şekillerde çalışır, bütün bir siyasi bünyeyi zehirler bu sebeple devletin kurumlan artık düşmana karşı koyamaz. Bir katil bile bir hainden daha az korkunçtur. Hainlik korkunç bir bulaşıcı hastalıktır. “                                                                                                                  demiş Romalı Marcus Tullius Cicero.

Artık gelinen nokta itibarıyla gerek referandumdan evet çıkması,  gerekse başkanlığa giden yolun açılmasıyla beraber Fetö’yle mücadelede engeller bir bir ortadan kalkmıştır ve kalkmalıdır. Ak Parti bu saat itibarıyla altının oyulmasını istemiyorsa en alt teşkilatlarından başlayarak ilçe, il, genel merkez, belediye başkanları, milletvekilleri ve hatta bakanlarının arasındaki bu irini temizlemekle mükelleftir. Ayrıca 15 yıllık iktidar döneminde üst düzeyde görev yapan veya siyasi iktidar tarafından göreve getirilmiş ve hala siyasetçiler tarafından menfaat ilişkisi nedeniyle korunan üst düzey bürokratlar artık görevden alınmalı ve hainliklerinin cezasını çekmelidir.

Yoksa polisi elbette al, ama onu oraya atan emniyet müdürünü koru, hakimi al onu oraya atayanı koru, gardiyanı, zabit katibini al onu oraya atayanı koru, öğretmeni al milli eğitimi koru. Böyle terörle mücadele yapılamayacağı gibi nüfuzlu ve imtiyazlı kişilere dokunulmadığı anda artık halk iktidara dolayısıyla da Ak Partiye olan inancını yitirecektir. Halkın arasında ve özellikle mütedeyyin kesimde iktidara yavaş yavaş güvensizlik ortamı oluşmaya başlamış ve mağdur insanların artmasıyla şüpheler de çoğalmıştır.

Sokakta herkes şu soruyu sormakta, tamam evet oyu verdik ama bu siyasilere ne zaman dokunulacak? Veya hayır oyu verdim ama şu siyasilere dokunulursa bundan sonra ölene kadar Tayyip’çiyim diyen insanlar var. Bu millet öyle feraset sahibi ki belki elinde delil yoktur veya ispatlayamaz ama kim David’in oğludur kim dikenli Gülsever, kim Fetö oyuncağıdır, kim emperyalist ABD/AB çocuğudur hisseder.

Buradan İktidarı elinde tutan Ak Parti yöneticilerine sesleniyorum,

Nasıl hendekler de Pkk’yla  kıran kırana bir mücadele edildiyse bundan böyle Fetö’yle de kıran kırana mücadele edilmelidir.  Artık hiçbir mazeret kalmamış, güç gerekli ellerde toplanmıştır. Terör örgütü Fetö ve Pkk’nın en son ferdi yakalanana ve enterne edilinceye kadar mücadeleden vazgeçilmemeli, bu benim akrabam, bu benim yakınım, bu okul arkadaşım, bu adamla yıllarım geçti, pişman olmuş, bu işten vazgeçmiş denmemelidir. Çünkü yukarıda Çiçero nun dediği gibi hainlik korkunç bulaşıcı bir hastalıktır. Ve bu hasta ruhlu kişiler veya kriptolar bir şekilde görevlerine devam ederlerse  hainlik bulaşıcı bir şekilde ve Allah rızası beyan edilerek yayılmaya devam edecektir.

Yarının çok geç olmaması ve Türkiye’nin geleceği için, devletin bekası için bütün kurumlar bütün birimler ve hükümet elindeki gücü sonuna kadar kullanmaktan çekinmemelidir.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.