1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. ANKARA BİR ÜLKÜCÜYE NE FISILDAR?
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

ANKARA BİR ÜLKÜCÜYE NE FISILDAR?

A+A-

Üstad Necip Fazıl'a sormuşlar,

“Kimdir Bu Ülkücüler?”

Cevap vermiş,

“Allah'sızın nefret, namussuzun dehşet, yüreksizin heybet, başıboşun mihnet, devrimbazın zulmet, eyyamcının şirret, inmelinin sıklet, anarşistin devlet, komünistin illet saydığı insanlardır.”

Az bile demiş,

Biz karanlığa yazanlarız.

Fırtınaya karşı duran, doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen, kurban arandığı zaman İsmail'in babasının önüne yattığı teslimiyet erleriyiz.

Biz, Ön kuzularımız dönmemek üzere gittiği halde arkadan kuzularımızı kına yakarak göndermekten çekinmeyenleriz.

Ne Esendağ asıldı diye esmekten, ne Duracık idam oldu diye durmaktan, ne Pehlivanoğlu bu yolda öldü diye pehlivan yetiştirmekten geri kalmayanız.

Ve biz, bu milletin teminatı, istikbaliyiz.

Bir yanımız Mamak'ta işkencelerdeyken bir yanımız Sancar gibi bilimin, tekniğin içindeyiz.

Kimimiz Kızılelma der gider, kimimiz bayrak der, devlete şan oluruz.

Biz her yerdeyiz, her yerde varız, biz şerefli bir davanın evlatlarıyız ve biz ülkücüyüz.

 

Sandıktan bize tek bir oy dahi çıkmasa, İslam’dan , insaniyetçilikten ve Türkçülükten asla vazgeçmeyiz. Biz politikacı değil, bir davanın takipçisiyiz.

O zaman bu kargaşa, bu dedikodu niye?

Elde vatan olmasa, belediye başkanı olsak ne olur olmasak ne olur, milletvekili, belediye meclis üyesi olsak ne, olmasak ne?

Devletin ve milletin bekası için, hedeflerimize ulaşmamız için Cumhur İttifakının ne kadar önemli olduğu ortadadır. Bu yoldan sapmak, bu yola karşı gelmek belki ileride hiç onarılamayacak yaralara, tahmin edilemeyecek zararlara yol açabilecektir.

Belki kızgınız, belki bir yerlere gelemedik veya adamlarımız gelemedi. Ne yapalım, meydanı ite köpeğe çakala mı bırakalım?

Kızdık diyelim ne yapalım, ortalığı arsıza yüzsüze, vatan hainine, işbirlikçiye mi bırakalım?

Ne yapalım?

Hareket ve dava o kadar büyük ve o kadar adam yetiştirmiş ki, Ankara'da her iki ittifakın adayları dahi ülkücü kökenli olduklarını söylüyor ve oy istiyorlar. MHP bazı büyükşehirlerde ve özellikle Ankara'da aday çıkarmadı diyorlar fakat biz ülkücüyüz diyen adaylar ortada.

Ama bizim milleti ve vatanı bölmek isteyenlerle kavgamız var, bu kavga hiç bitmeyecek, yeminimizdeki gibi yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız.

Bugün HDP Ankara Büyükşehir'de aday çıkartmayarak, CHP ile ıssız kapılar arkasında dansöz kıvraklığıyla ittifak yaparken, CHP'nin Ankara adayı sırf ülkücüymüş diye oy verdiğimizde, Aktütün Karakolunda, Şırnak’ta, Cizre'de, Beytüşşebap’ta veya vatan toprağının bir başka yerinde şehadet şerbetini içenler bize hesap sormayacak mı?

Beş bin şehit ayağa kalkıp biz niye öldük o zaman, demeyecek mi?

Muhsin başkan soğuktan donarken hedef şaşırtan müptezeller, dudaklarında gülümsemeyle bizleri izlemeyecek mi?

Madem sola teslim olacaktık Başbuğ Türkeş neyin mücadelesini verdi o zaman?

Kurban arandığı zaman ilk önce koça bakılırmış diyen misali “sahi biz niye öldük” demeyecek mi şehitlerimiz.

O zaman bana bir daha ülkücülükten dem vurma kardeşim!...

Sisteme kızgın olabilirsin, hükümete kırgın olabilirsin, mağdur olabilirsin, Türkmen Bey'ine, Cumhurbaşkanı'na darılmış olabilirsin, sevmeyebilirsin, lakin geçmişinin şerefi için şimdiki zamanının iyiliği için istikbalinin ve devletinin bekası için eğer ülkücüysen, eğer ülkünden nasibi almışsan zillet ittifakı adaylarına oy vermemelisin.

Şunu unutmayalım ki, makamlar da, mevkiler de, insanlar da, liderler de gelip geçicidir.

Bu devlet Göktürk oldu, Selçuklu oldu, Osmanlı oldu, en son Türkiye oldu. Belki adımız değişti amma devletimiz hep var oldu. Devletimizin adı değiştiği gibi bizim de adımız değişti, dün savaşın en önünde giden Deliler'dik, Akıncı Beyleriydik, Bahadır'dık, bugün ise şerefli Ülkücüleriz. Lakin deliliğimizden hiç bir şey kaybetmedik.

İnsan ne ederse kendine eder,

Birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz şu günlerde ben inanıyorum ki ülkücüler, hem Türkiye'de hem Ankara'da hem de yaşadığım ilçe olan Mamak'ta anasından emdiği sütün gereğini yapacaktır.

 

hakanpolat006@gmail.com

 

Twitter: hakanpolat006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum