1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Ankara'da Ülkücüler Sizce İkna Oldu mu?
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara'da Ülkücüler Sizce İkna Oldu mu?

A+A-

 

 

Görmüyor musunuz?

Duymuyor musunuz?

Anlamıyor musunuz?

Hissetmiyor musunuz?

 

Ya yukarıların çok iyi bildiği bir şeyler var ya da biz körüz.

Ya aklımız kıt, beynimiz bulanıklaşmış ya da kurt politikacılar kocadı bizim haberimiz yok.

Ya da tam tersi.

 

Ankara’da ilk defa kararsız seçmen bu kadar fazla. Ama enteresandır ilk defa sağ seçmen içerisinde kararsız olanların sayısı bu kadar fazla. Doğrusu geçmişte sol seçmeninin yaşadıkları, sol partiler ve fraksiyonları içerisinde savrulmaları ne yazık ki bu sefer sağ seçmenin başına gelmiş durumda. Sol seçmen hedefine kitlenmiş, aralarındaki ayrılıkları bir kenara bırakmış iken AK Parti bünyesindeki seçmen bir yılgınlık daha doğrusu heyecanını kaybetmiş bir halde.

Seçimin anahtarı konumundaki ülkücüler de ise kafa karışıklığı hakim.

Ortada geçmişinde ülkücü tandanslı olduğunu söyleyen iki aday var. Üstelik ülkücüler Yavaş'a geçmişte kendi adayları olarak oy vermişler. Şunu kabul etmek lazım ki, yıllardır horlanan ve gözardı edilen ülkücü bir seçmen kitle oluşmuş durumda, ne doğru düzgün işe girebilmişler ne de adam yerine konulmuşlar. Ama Gezi Olaylarında olsun, 15 Temmuz darbe girişiminde olsun, geçmişte olduğu gibi devletinin yanında yer almışlar.

Şimdi gelinen noktada Özhaseki'nin de Yavaş'ında vaatleri ülkücüleri ilgilendirmiyor.

Ekonomik açıdan rahatlama sağlamayacak bu vaatler ve ne rekreasyon alanları ne de çocuk köyleri bir ülkücü olarak pek de umurumuzda değil. Çünkü ülkücülerin çoğu Ankara'nın varoşlarında ve gelir seviyesi düşük mahallerinde yaşıyor. Daha reel söylemler daha reel yatırımlar bekliyorlar.

Aslında Cumhur ittifakından ülkücülerin bekledikleri şey o kadar basit ki.

 

“BERABER VE EŞİT BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK.”

 

Gelin ittifak yapılan büyükşehirleri beraber yönetelim,

Gelin ittifak yapılan illeri beraber yönlendirelim,

Gelin ittifak yapılan ilçeler de kolkola olalım, diyorlar.

 

Buradan Cumhur İttifakı çatısı altında belirlenen bütün Belediye Başkan adaylarına çağrımdır.

Lütfen yanınızda ülkücü olarak tanınan, ilçesinde, mahallesinde, memleketinde sevilen ülkücülerle beraber hareket edin, toplantılarınızda, görüşmelerinizde, gezilerinizde ülkücü olarak bilinen kanaat önderleri ile beraber hareket edin. Danışmanlarınızı ülkücülerden seçin, belediye meclis üyeliklerinize ülkücüleri de ekleyin, onları da yönetiminize ortak edin. Diyeceksiniz ki, onları da kendi partileri yazsın veya değerlendirsin, kazın ayağı öyle değil, el birliğiyle uyandırın bu aslanı, sokun seçim sahsına, kükresin ülkücüler yeter ki, görürsünüz o zaman aradaki farkı.

 

Şu bir gerçek ki MHP İl ve ilçe teşkilatlaları Devlet Bey'in emri doğrultusunda ittifak için elinden geleni yapar iken, ülkücü olup teşkilatına bir şekilde küsmüş, darılmış veya uzaklaşmış insanlar kararsız bir şekilde uzaktan izlemeyle yetiniyor. Ve bu insanların sayısı o kadar, o kadar çok ki.

Bu dinamizmi, bu ateşi kucaklamak için, bu gücü harekete geçirmek için MHP İl ve İlçe başkanlarına düşen görev kadar Cumhur İttifakı adaylarına da görev düşmektedir.

 

Ankara da ülkücülerin destek olmadığı bir seçimi A-LA-MAZ-SI-NIZ.

 

Bunu,

Görmüyor musunuz?

Duymuyor musunuz?

Anlamıyor musunuz?

Hissetmiyor musunuz?

 

hakanpolat006@gmail.com

hakanpolat006 twitter

 

 

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.