1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Bir Yengece doğru yürümesini asla öğretemezsin Erdoğan!
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Yengece doğru yürümesini asla öğretemezsin Erdoğan!

A+A-

Gandi’ye benzetilen bir adam var karşımızda.

Ama sadece tipi benziyor bir de kemik yapısı olsa gerek.

Doğrusu, kasetle de olsa CHP’nin başına geldiğinde bir sinerji verdiği kesindi bir zamanlar. Deniz Baykal’ın hizipçi yaklaşımları parti tabanını o kadar bıktırmış ve hep aynı yüzleri görmekten o kadar bunalmıştı ki insanlar, belki, acaba, olur mu, olabilir mi diyorlardı.

Ne kaset operasyonuyla geldiğine bakıldı, ne de tezgahın kimler tarafından kurulduğuna bakmadı yılgın CHP tabanı. Baykal gitsin gerisi kolaydı.

Aslında öyle çelişki vardı ki Kılıçdaroğlu’nda. Hem Dersimliyim der gurur duyar, hem de genel başkanı olduğu partinin Tunceli’nde yaptığı aşırılıklara kaçan düzeni sağlama sayesinde ailesi mağdur rolüne girer. Düşünsenize o zaman Pkk’sı konumunda olan Seyit Rıza denen eşkıya yüzünden binlerce insan yerinden yurdundan olmuş, ölmüş ve hepsinin çocukları devlete diş bileyerek yetişmiş. Bunlardan biri olan Kılıçdaroğlu ise gün gelmiş CHP’nin başına gelmiş. Şimdi devletten ve CHP’den intikam alması beklenmez mi?

CHP’li arkadaşlara hep şunu söyledim, Kılıçdaroğlu, CHP’deki değişimin en üst ve son perdesidir, CHP bundan böyle farklı bir kimliğe bürünecek, ulusal kanadın yavaş yavaş nasıl tasfiye edileceğini ve kürtçü kanadın nasıl önünün açılacağını yavaş yavaş göreceğiz dediğimde, CHP Atatürk’ün partisi böyle birşey olmaz, olamaz demişlerdi.

Oysa rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş’in bir sözü vardır; “Eğer CHP, Atatürk'ün CHP’si olsaydı biz MHP’yi kurmaya gerek görmezdik” diye.

Bugün Kılıçdaroğlu bir yürüyüşe çıktı. Tıpkı referandumda neye hayır değini bilmediği gibi bugünde neye adalet istediğini bilmiyor. Neye ve kime  adalet istiyor, Berberoğluna mı , Kavurmacı'ya mı, FETÖ’ye mi, HDP’ye mi, PKK’ya mı,?

Neyin diyetini ödüyor? Amacı ne? Ne istiyor? Anarşizim başlarsa veya iç karışıklık çıkarsa hadi ülkeyi vazgeçtim, şahsi emeli nedir? Vaat edilen makam ve mevki nedir?

Doğrusu üzülüyorum, sol gelenekten gelen kafaya. Liderlerinin ne istediğini bilmiyorlar ama o yürüdüğü için yürüyorlar, Allah Allah bunlar koyun sürüsü olmuşsunuz,  biat kültürünün esiri olmuşsunuz bidon kafalılar demiyorlar mıydı bize?

Eğer Gandi gibi olmaksa hedefi, Gandi batılı emperyalist ülkeler,  vatanıma müdahale etmesin, ülkemi sömürmesin ve bağımsızlığımızı kazanalım diye yürürken, Kılıçdaroğlu ise batIlı emperyalist ülkeler bize müdahale etsin, bizi  kurtarsın diye yürüyorlar. Biz emperyalistlerin Irak’ı Suriye’yi Libya’yı ve Mısır’ı nasıl kurtardığını, Filistin’i tanıyarak nasıl özgürlük verdiklerini ise çok iyi biliyoruz.

O zaman geriye bir ihtimal kalıyor, Erdoğan’a tuzak kurup Lahey Adalet Divanında savaş suçlusu diktatör olarak yargılatmak  ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini terörist ülkeler sınıfına sokup izole edilmesini sağlayıp, masum  halkı galeyana getirerek  dış destekli darbe süreçlerinin önünü açmak.

Şuna inancımız tamdır ki, ne Erdoğan önderliğindeki AK Parti ne de Devlet Bahçeli önderliğindeki MHP ve tabanları bu oyuna izin vermeyeceklerdir.

Çünkü başkalarının yolunda yürüyenler, asla ayak izi bırakmazlar. Başkalarının aklıyla hareket edenler ise asla muktedir olamazlar.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.