1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. BİZ HEP BURADAYDIK BABAM!...
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

BİZ HEP BURADAYDIK BABAM!...

A+A-

Tarih bilgisi kıt olanlarla art niyetli Batılılar ve içimizdeki işbirlikçileri, Anadolu'nun Türkleşmesini 1071 Malazgirt Savaşı'yla başlatırlar. Eğer bu iddia doğru kabul edilirse; tarihsel nitelik açısından Türkler'in Anadolu üzerindeki söz hakkının kalmayacağını sanıyorlar.

1. Dünya Savaşı yıllarında bizi Orta Asya steplerine ve güya geldiğimiz yere geri göndermeye çalışan Lord Gurzon denen zevatın bugün hem Avrupa’da hem de ülkemiz içindeki takipçileri akademik olarak hala beyin yıkamaya devam ediyorlar. Ama  biz Orta Asya’dan.  Ötüken’den veya Altaylar’dan gelmedik ki tekrardan oralara dönelim. Kimin evinden kimi kovuyorsunuz beyler?

Yanlış yorumlanan bir Altay tezi var! Neymiş efendim; Orta Asya’da bir kuraklık olmuş, ondan sonra -Türkler de göçebe ya hani-, batıya, Avrupa’ya, Anadolu’ya yayılmışlar, ana vatan Altay dağlarıymış, mış miş... Peki şu soruyu sormak lazım; Türkler Altay’a nerden gelmişler? Bizim bilmediğimiz bir teknoloji mi var, ışınlanmışlar mı?

Eğer bilim adamlarının tezine bakarsak insanlık Afrika’dan yayılmış. Yok İslami manada bakarsak Nuh’un gemisi karaya çıktıktan sonra evlatları dünyaya dağılmışlar.

Türklerinde mensup olduğu kol yani Yafetik ırk gene Anadolu’dan Ural’a Altay’a gelmiş. Tabi bunların hepsi mitoloji ve efsaneyle karışmış durumda, ama tarihsel gerçekler saptırılamaz, saptırılsa da gerçekler bir müddetten sonra saklanılamaz.

Hakkari’de bulunan M.Ö 2000’li yıllarda ait Türk mezar taşları balballar, Van-Hakkari Tirişin yaylasında (M.Ö 5000) bulunan yazıtlar, İstanbul Erenköy yazıtları, Hakkari Gevaruh Yaylası yazıtları, Erzurum Cunni Mağarası yazıtları, Van Akdamar yazıtları, Trabzon Sümela, Ankara Dikmen ve Güdül, ve saymakla bitmeyen Orkun ve Göktürk alfabesiyle yazılmış yüzlerce yazı, petroglif, kaya resimleri ve tamgalar. Bunun gibi yüzlerce örnek mevcut bu topraklarda.

Asur Kralı Naramsin dönemine ait olan kil tabletler okunmuş, hem de batılı bilim adamları tarafından. Naramsin, Hitit Kralının başını çektiği 17 site devletinden oluştuğu belirtilen bir orduya karşı savaşmış ve bu krallıklardan birisinin adının Turki Krallığı ve  kralının adının ise İl-Şu Nail olduğunu söyler bu tabletlerde. Yani “il tutan” sahip çıkan demektir günümüz Türkçesiyle, ve o dönemde bu topraklarda ne Kürt vardır ne Ermeni ne de Rum vardır.

Homeros ve Herodot da dahil kendi tarihçeleri bugün ki Doğu Anadolu, Hazar Denizi’nin güneyi ve Urmiye civarından Turkiyya diye bahseder.

Ne Ermeni’ye ne Kurdiya diye bir alan yoktur ortalıkta.

Bizdeki tarih anlayışı batılı tarihçilerin önderliğinde oluşan bir tarih olduğu için,  biz barbar, göçebe ve medeniyet oluşturamamış genç bir millet olarak zikredilmişizdir.

Sadece o değil; kendini tarihçi sanan Kürtçü Cemşid Bender, Şerif Vanlı, Musa Anter gibiler; Kürt ayırımcılara yaranmaktan medet uman İsmail Beşikçi gibi aydın olduğunu sanan sözde Türk aydınları da gerçekleri değiştiremeyeceklerini bilmelidirler.

Ne bu kişilerin; ne de kurtaracağını söylediği halkı öldürmekten zevk alan Abdullah Öcalan (asıl adı Artin Agopyan - Ermeni Kürdü) gibilerinin, bu insanlara hayrı yoktur!

Bugün Doğu ve Güney Anadolu’yu Kürtlere ait olarak göstermeye çalışırlar veya Kürtlerin çok kadim bir uygarlık olduklarını iddia ederler; ama ne yazık ki Kürtlere ait bir tane tarihi eser, heykel veya tarihi kalıntı göstermezler. Göstermezler çünkü yoktur. Bu tamamen 19. Yüzyılda çıkan Şarkiyat meselesi ile alakalı bir durum.

Hadi geçmişte ve tarihin ilk çağlarında Kürtlere ait hiçbir eser bulunamadı diyelim, Büyük Selçuklu Devleti yıkıldıktan sonra 30’a yakın devletçik veya beylik kurulurken Kürtlerin eli armut mu topluyordu ki bir tane beylik dahi kuramamışlar?

Küçücük Kayı boyu, Doğu Anadolu’dan Söğüt’e doğru göçüp cihan-şumul bir imparatorluk haline gelirken, binlerce yıldır kadim topluluk dedikleri Kürtler ne yapmaktadırlar?

Şunu unutmamak lazımdır ki; bu milletin kaderi birdir.

Türkle Kürdün tarihi birdir.

Türkle Kürdün kaderi birdir.

Türkle Kürdün alın yazgısı birdir.

Batılılar ve bölücüler, içimizdeki hainler şunu çok iyi anlamalıdır ki; bizi bö-le-me-ye-cek-siniz.

Adınız ister ASALA olsun , ister PKK ister PYD; bu millet oyunlarınıza karşı bölünmeyecektir.

Tarihi istediğiniz şekilde çarpıtmaya çalışın bu millet bu oyunları yutmayacaktır. İstediğiniz bombaları patlatın, bu millet adı Türk de olsa Kürt’te olsa aynı millettir.

Tabi ki bu yazdıklarından dolayı ırkçılıkla suçlayanlar olacaktır bu garip yazarı; ama beyler tarih yalan söylemez.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.