1. YAZARLAR

  2. ORHAN SARIKAYA

  3. CHP ve HDP'nin Afrin rahatsızlığının nedenleri...
ORHAN SARIKAYA

ORHAN SARIKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP ve HDP'nin Afrin rahatsızlığının nedenleri...

A+A-

Afrin operasyonu ne Milleti ne de Devleti rahatsız etmiyor. Aksine bilakis Devlet ve Millet el ele omuz omuza yürürken bazı STK'ları ve CHP ile HDP'yi son derece rahatsız ediyor. 

Peki neden?!

Afrin operasyonu öncesini hatırlamamızda fayda var. Afrin'i PKK/PYD Terör örgütleri, DEAŞ terör örgütünün elinden aldığı dönemleri hatırlayın! Afrin aslında bir Arap kentidir.Ancak ABD destekli Terör örgütü PKK/PYD danışıklı dövüşle ile aldığında Afrin kentinde Arapları kentten çıkartarak buraya PKK/PYD'lileri ve sempatizanlarını yerleştirdi.Afrin'den çıkmak istemeyen Arapları ise ya öldürdüler yada hapsettiler. Bu dönemde Arapların ellerinden alınan evleri,işyerleri ve toprakları için batı her zamanki gibi yine sessiz kaldı.Onlara göre ABD destekli terör örgütü PKK/PYD, Afrin'de terör örgütü DEAŞ'ı temizliyordu!

Şimdilerde ise zorla gasp ettikleri ve halkın bir kısmını öldürerek, bir kısmını hapse atarak ve bir kısmını da topraklarından sürerek elde ettikleri Arap kenti olan Afrin için Kürt kenti diyorlar! Bunlar hakikaten AHLAKSIZ...

Afrin operasyonundan önce, Afrin operasyonu olursa Türkiye'yi ateş çemberine atacaklarını, hatta halkın tüm Türkiye'de bu operasyona karşı çıkacağı safsatasını ortaya süren ve halkı galeyana getirmeye çalışanlar ise Afrin operasyonu ile söylemlerini daha da sertleştirdiler. Hatta Afrin operasyonuna destek veren Türkiye'de ki her bireye belalar anarak tehdit söylemlerini artırıyorlar...

Afrin Operasyonuna karşı bildiri yayınlayan adları STK olan kuruluşlar ise bizleri hiç şaşırtmıyor. Zira 15 Temmuz işgal girişimi öncesi ve sonrası bizler bunların bu tür bildiriler yayınladığını ama halkın rağbet etmediğini biliyoruz...

Türkiye'nin 15 Temmuz öncesi gibi bir yapıya sahip olduğunu sananların, vatandaşın 15 temmuz sonrası daha da bilinçlendiğinin farkında olmaması ise ayrı bir tez konusu!

CHP kanadı ise daha da enteresanlaştı! Afrin operasyonuna halkın destek vermesi CHP'nin aslında tüm planlarını bozdu diyebiliriz. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'lilere Afrin konusunda konuşmamaları talimatı verdi. Allah'tan konuşmama talimatı verdi! Bir de konuşun deseydi CHP'den neler duyacaktık Allah bilir...

CHP Kurmayları tabii ki bu emir sonrası Afrin harekatını eleştirememenin neticesinde kendilerince yeni bir yol buldular! O da Özgür Suriye Ordusunu (ÖSO) eleştirmek hatta ÖSO üzerinden prim yapmak! Hatta bu konuda o kadar ileri gittiler ki CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ÖSO'yu Terör örgütü DEAŞ'tan devşirme olduğunu söyledi. Burada asıl amaç elbette ki ÖSO'yu eleştirmek değil. Asıl amaç Türkiye ve Türk Silahları Kuvvetleri Terör örgütü DEAŞ'a destek veriyor algısını Dünya kamuoyuna yerleştirmek!!!!

DEAŞ Terör örgütü 2013 yılında ilk piyasaya sürüldüğünde DEAŞ'ı Terör Örgütü olarak isimlendiren ilk ülke Türkiye'dir. Ama heyhat ki CHP Genel Başkan yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın bundan bile haberi yok!

HDP'nin kendince! 4 Kürdistan bölgesinin acil olarak uçuşa yasak bölge ilan edilmesini istemesi, CHP'nin Afrin operasyonuna karşı çıkması ama bunu dolambaçlı yollardan söylemesi, Sözde STK'ların "Savaşa HAYIR!" propaganda yapmasının temel iki nedeni var.

Bunlardan birincisi;

Hem HDP'de hemde CHP'de önümüzde ki günlerde Genel Başkanlık yarışı var. Her iki parti de radikal gurupları kendi bünyelerine çekmek için çabaladığını zaten biliyoruz. Bu arada Genel Başkanlık yarışı öncesi her iki parti üyeleri de ne kadar çok uç söylemlerde bulunurlarsa o kadar çok prim yapılacağı hesabını yapıyor. Yani Genel Başkanlık Koltuğu için her şey MUBAH!!!

İkincisi ise;

STK'lar, CHP ve HDP'liler yeniden bir Türkiye krizi çıkartabilir miyiz derdinde! HDP bu konuda çok net. Bir şekilde kendilerine göre Kürt bölgelerinin birleşmesi lazım ve bunun içinde Türkiye'nin NATO tarafından bir askeri müdahaleye uğraması lazım ki bu dilekleri gerçekleşsin! Yoksa Türkiye'nin bu şekilde ilerlemesine devam ettiği sürece Kurdistan devleti sadece bir hayalden ibaret kalacak.

CHP ise çok iyi biliyor ki Türkiye'de mevcut söylemleri ile İktidar olabilmesi mümkün değil. Haliyle Türkiye'nin bir şekilde NATO Askeri müdahalesi ile kendilerine iktidar koltuğunun verileceği umudunu taşıyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ Terör örgütü mensupları ile OHAL olmasına rağmen Ankara'dan İstanbul'a yürümesi hatta Adana Mitinginde FETÖ'den tutuklu sözde gazetecilerin isimlerini meydanlarda okuması boşuna değildi. FETÖ Terör örgütü dahil tüm radikal gurupları hepsini bir araya getirseniz yine de İktidar olamıyorsunuz! Ne yapmak lazım? Ağzımızla söyleyemiyoruz ama Türkiye'de özgürlükler kısıtlanıyor yaygarası ile AB, ABD ve NATO'ya çağrı yapmak lazım!

Fakat bekledikleri NATO Askeri müdahalesi de pek olacak gibi görünmüyor.NATO Türkiye'nin Afrin Operasyonunu meşru müdafaa olarak görüyor ve sürekli bu yönde açıklamalarda bulunuyor...

Sonuç olarak CHP'lilere HDP'lilere ve kendilerine STK diyen ve NATO İşgali bekleyenlere tek söyleyeceğim bir söz var;

Vatandaşın Afrin operasyonu yani Zeytin Dalı Harekatına nasıl destek verdiğine bir bakın ve daha fazla rezil olmayın! Zira, o umut ettiğiniz NATO Askeri müdahalesini bu vatandaş elinde terlikle kovalar...

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.