1. YAZARLAR

  2. ORHAN SARIKAYA

  3. Çiceği Burnunda CHP'li Yarbay Mehmet Alkan! 
ORHAN SARIKAYA

ORHAN SARIKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Çiceği Burnunda CHP'li Yarbay Mehmet Alkan! 

A+A-

2015 Yılın Ağustos ayının  sonlarıydı! O Kadar ki her gün gelen şehit haberleri ile bir yandan içimiz kan ağlarken diğer yandan da Ülkemizin başına musallat olan PKK‘nın vurulan inleri ve teröristleri ile kendimizi teselli etmeye çalışıyorduk. Ki hala Terör Örgütü PKK ile amansız mücadelemiz devam ediyor...

Türkiye ‘nin her bölgesi Şehit haberleri ile sarsılırken,2015 yılının Ağustos ayının ortalarında Kürt kökenli bir Er’in şehadet şerbetini içmesi akabinde Ailesinin bozuk Türkçesiyle ”Vatan sağolsun, Bu Memleket bizim, Kahrolsun PKK söylemlerini” ve O şanlı Türk Bayrağını salladığına şahit olduk. Hem de mezarı başında,Kürtçe ağıtlarla….

Hani her kürt PKK ‘lı diyen bir kafatasçı bir kafa var ya! İşte o kafalara cevap niteliğinde….

23 Ağustos 2015'de de bir şehit cenazesi gördük! Hepimizin için parçalayan bir görüntü ile karşı karşıya idik. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan‘ın cenaze töreni ise hafızalarımıza ayrı bir şekilde kazındı! Zira Şehidin Yarbay ağabeyi Mehmet Alkan, törene üniformasıyla katılarak “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ diyor?” diyordu. Yetmedi üstüne üstlük Şehidin Yarbay ağabeyi Mehmet Alkan  ‘Şehit olmak istiyorum’ diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı hedef alarak “Sırça saraylarda 30 tane korumayla gezip zırhlı arabalara binip de şehit olmak istiyorum diye bir şey yok” diyerek daha da ileri gitti,Şehidin ağabeyi “Ben bunların önünde bu namazı kıldırmam. Ben şehidin abisiyim. Ben cenazemi buradan götürüyorum. Ben bu çapulcuların önünde cenaze namazı kıldırmam”demesi….Kaldı ki Yarbayın Ekranlara parmak sallaması da ayrıca cabası idi…

İyi de Kimdi bu Yarbay Mehmet Alkan?

PKK Terör örgütü tarafınca Şehit edilen Yüzbaşı Ali Alkan ‘ın cenaze töreninde; Başta Baş Komutan Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere Ak Parti Hükümetine karşı adeta kin kusan Şehit’in Ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı ‘nda Emir Subayı olarak görev yaparken; 15 Nisan 2015 tarihinde TSK içinde yapılan ”PARALEL TEMİZLİK” Çerçevesinde önce Diyarbakır’a sonra’da Hakkari’ye gönderilmiş bir ”SUBAY”dı.

23.08.2015 tarihinde  Terörist PKK‘ya sahip çıkan HDP‘nin bir anda neden Yarbay Mehmet Alkan’a sahip çıktığını anladınız mı? Yada Cemaat kanadının Yarbayı yere-göğe sığdıramadığını? Daha durun işin belge kısmına gelmedik!

Bir yanda! Vatansever,Kardeşine ve Askerlerine kıyamayan bundan dolayı olmadık lafları söyleyen Yarbay Mehmet Alkan,Diğer yanda ise ”Sizlere Ölmeyi Emrediyorum.” diyen Yarbay Gazi Mustafa Kemal….

Yarbay Mehmet Alkan‘a,

Yapılan işlemler sonrasında Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığınca 23/8/2006 tarihinde,“müteaddit olarak asta müessir fiil, görevi kötüye kullanmak, erleri hizmetçiliğe vermek, resmi evrakta sahtecilik ve sair hallerde memuriyet nüfuzunu suistimal etmek” suçlarından Askeri Savcılığa soruşturma emri verildiğini,

Başvurucu ve yedi şüpheli hakkında yapılan soruşturma sonunda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığının 18/10/2011 tarih ve E.2011/14 sayılı iddianamesi ile başvurucunun ”asta müessir fiil” suçundan cezalandırılması istemiyle kamu davası açıldığını,

KKK Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Mahkemesi, 1/10/2013 tarih ve E.2013/412, K.2013/582 sayılı kararı ile başvurucunun, beş kez “asta müessir fiil” suçundan yirmi beşer gün hapis cezası ile cezalandırılmasına, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiğini ve

Anılan karara yapılan itiraz, KKK Malatya 2. Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinin 13/1/2014 tarih ve 2014/A-12-9 sayılı kararıyla kesin olarak reddedildiğini biliyor musunuz?

Askerliği Meslek olarak kabul eden ve o dönemde konuşmaları ile sansasyon oluşturan Yarbay Mehmet Alkan bununla da kalmamış ve 5 defa dava’ya itiraz etmesine rağmen red edilmiş , Bu defa da dava neden bu kadar uzun sürdü diyerek Mahkemeye dava açmış?

Yeni CHP'li Yarbay Mehmet Alkan'ın “Müteaddit olarak asta müessir fiil, görevi kötüye kullanmak, erleri hizmetçiliğe vermek, resmi evrakta sahtecilik ve sair hallerde memuriyet nüfuzunu suistimal etmek” den hüküm giymiş olduğunu peki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bilmiyor mu?!

Geçtiğimiz hafta ise CHP Grup toplantısında 1 Eylül'de yayınlanan KHK ile TSK'dan ihraç edilen Yarbay Mehmet Alkan için CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu  "Yarbay Mehmet Alkan aramıza hoşgeldi, şeref verdi. Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan, Beytüşşebap'ta şehit oldu. O bütün şehitler gibi, gaziler gibi bizim onurumuz. Bir şehit yakını ordudan atıldı. Sadece ve sadece böyle konuştuğu için bir KHK ile ordudan atılıyorsa, bütün gazilere, şehit yakınlarına sesleniyorum; Bu tabloyu içinize sindiriyor musunuz? Elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve oyunuzu öyle kullanacaksınız. Sadece ordudan atılmadı, pasaport verilmedi, beylik tabancası verilmedi, emekli ikramiyesi verilmedi, OYAK'taki birikimine el konuldu, kredi kartı bile verilmedi. Sivil ölüme mahkum oldu. Bunları yapanların yatacakları yeri yok.Sevgili yarbayım aramıza hoşgeldiniz" ifadelerini kullandı.

Şimdi sorarım sizlere!

Bu kadar net bir şekilde belgeleri dahi ortada olan Mehmet Alkan için Hükümet mi yanlış yolda? Yoksa CHP ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu mu?

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.