1. YAZARLAR

  2. ORHAN SARIKAYA

  3. FİTNECİYİZ, FİTNECİ...
ORHAN SARIKAYA

ORHAN SARIKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

FİTNECİYİZ, FİTNECİ...

A+A-

Eğer tarafsanız ve bu taraf girdiğinizde önceliğiniz Vatan, Millet ve Türkiye Cumhuriyetinin bekası noktasında ise size ilk yapıştırılacak yafta fitneciliktir. Kiminle yol yürüdüğünüz yada hangi tarafgir davranışlarda bulunduğunuzun hiç bir önemi yoktur.

Neden ve Nasıl Fitneci olduk yada olduk peki?!

Filmi biraz geriye saralım isterseniz!

17/25 Aralık süreci sonrası dönemin Başbakanı Erdoğan ile HoCIA restleşmesi sonrası ve Dershane krizi ile başlayan süreçte Başbakan Erdoğan'ı desteklediğiniz için Fitnecisinizdir! Çünkü O yağdanlıklara ve çok bilmişlere göre HoCIA! ile Reis bir şekilde nasıl olsa anlaşacaktır! Ortamı germeye gerek yoktur! Haliyle CIAmaat'ın devletin ve Ak Partinin kritik noktalarını ele geçirmesinde herhangi bir sorunda yoktur! İhalelerinde CIAmaat taraftarlarına verilmesinde sorun yoktur! Biz Fitneciler ise HoCIA! ile Reis'in arasının bozulmasını ve aradan paye kazanmanın derdindeyizdir! Kime göre? Tabii ki CIAmaat'ın sözde akillerine göre...

Medya'da farklı mıdır peki süreç?

Tabii ki HAYIR!

CIAmaat orjinli Yazar, Çizer, Yorumcu, Gazeteci vs. gibi akillere göre de bizler fitne çıkarma derdindeyizdir! Çünkü onlara göre CIAmaat'ın hizmet için çalışmaktan başka derdi yoktur!

Unutmadan! Kozmik odanın FETÖ/CIAmaat'a açılması noktasında da tepki koyduğumuzda yine fitneciyizdir...

Aynı keza, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli olarak farklı açıklamaları ve neler oluyor dediğimiz noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında yer aldığımız için o dönemde de fitneciydik biz...

Hatta Pelikan Dosyası yayınlandığında altına imzamı atarım dediğimiz içinde fitneciydik biz. Çünkü O akillere! göre Cumhurbaşkanı Erdoğan artık Cumhurbaşkanı olmuş, Dönemini tamamlamış ve İcra Makamı Ahmet Davutoğlu ve ekibine geçmişti. Bizler suyu bulandırarak kendimize menfaat sağlama derdindeyizdir! Ne de olsa Fitneciyizdir....

Bu ve buna benzer daha bir çok örnek gösterebilir miyiz? Elbette...

Yakın zamanlara da bakalım birazda!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizler İstanbul'u mahvettik. Perişan ettik dediğinde bizlerin sürekli söylediği sözlere tercümandı. Çünkü İstanbul il ve İlçe belediyelerinin rantiyenin gözüne vurduğunu, çarpık kentleşmenin İstanbul'u bitirdiğini söylemekten artık dilimizde tüy bitmişti.

Ne mi oldu? O dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki karşı açıklama ile HAYIR biz İstanbul'u mahvetmedik, CHP mahvetti dedi. Ve malum akillerden ve trollerden alkış tufanı koptu. Hayır sadece CHP mi dedik? Ak Parti belediyeleri CHP belediyelerinden farklı mı dedik? Biz yine fitneci olduk! Rant noktasında ciddi toplumun sıkıntıları var dedik ve yine rant konusunda uzmanlaşmış akiller ve onlardan nemalananlar tarafından fitneci ilan edildik. Sanki İstanbul gibi büyük bir metropol de yaşamıyormuşum gibi! Hatta dedik ki bu sadece İstanbul'un sorunu değil dedik. Türkiye'de ki tüm belediyelerde bu tür sorunlar var dedik, Rant gırla gidiyor dedik. Vay sen misin bunu söyleyen dediler, Yine Fitneci olduk.

15 Temmuz sonrası dedik ki 17/25 Aralık sonrası CIAmaat orjinli ve CIAmaat'a hala sempati ile bakan görevdeki Belediye Başkanlarının tamamı görevden el çektirilmeli ve yargılanmalı dedik. Bu defa yarası olan tüm belediye başkanları ve başkan yardımcıları tarafından yine fitneci ilan edildik. 15 Temmuz sonrası devlet kurumlarında ve belediyelerde CIAmaat yani FETÖ cirit atıyor dedik ve yine fitneci ilan edildik. Çünkü akillere göre bizler rantın peşindeydik! Onlar ise sadece Vatan, Millet için çalışıyordu! Hiç rant ile devletin kritik kademelerini ele geçirmek gibi bir niyetleri yoktu! Fitneci olan bizdik!!!

24 Haziran seçimleri öncesi aday belirleme sürecinde yaşananların yanlış olduğunu söyledik, Aday adaylarının belirlenmesinde yanlışlar yapılıyor dedik yine fitneci olduk!

24 Haziran seçimlerinde belirlenen adaylarda bariz hatalar yapıldığını ve bunun faturasının vatandaş tarafından kesileceğini söyledik yine fitneci olduk! Hatta İP Partisi Genel Başkanı Meral Akşenerci olmakla bile itham edildik. 24 Haziran seçimleri döneminde ya sus ya hayır konuş denildi! Sustuk! Çünkü onlara göre bizler Fitneciydik!

Döviz kurlarında ilk iki hafta biranda gerçekleşen spekülasyonlar sonrası Merkez Bankası ve Hükümet önlem almadı dedik. Yanlış yapıldı biran önce müdahale edilmeli dedik. Yine Fitneci ilan edildik. Çünkü onlara göre devletin vardı bir bildiği, bizler zaten fitneciydik...

Koskocaman 9 günlük Kurban Bayramı sonrası Devletin yetkili ve etkili kurumlarından döviz spekülasyonları ile önlemler bekledik ve bunun olması şart dedik. Ama hiç bir kurumdan bir hareket gelmediği gibi bizler müdahale edin, yoksa bu iş Türkiye'yi bitirme operasyonu, Siyasi olarak bunun sonuçları olur dediğimizde de bizler yine Fitneci ilan edildik!

Devlet kurumlarının Doğalgaz, Elektrik ve Petrol ürünlerine yapmış olduğu zamların piyasalarda zam furyasını tetikleyeceğini söylediğimizde de bizler Fitneci olduk. Şimdilerde ise Belediye zabıtaları her gün 3-5 tane market ziyareti yaparak zamların önleneceği goygoyu yapılıyor. Sorunu kaynağında çözün dediğimiz için yine fitneci ilan edildik!

Geçtiğimiz hafta sonu Kızılcahamam’da konuşan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerinde ve aday belirleme sürecinde hata yaptık. Yanlış kişileri Milletvekili listelerine koyduk beklemediğimiz illerden beklemediğimiz kötü sonuçlar aldık dediğinde ise bizlere her türlü hakareti yapan bizleri fitneci ilan eden akiller! suspus oldu! Hani bizler fitneciydik?!

Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisi'nin çalışma yöntemleri için ABD yönetim ve danışmanlık şirketi McKinsey'den danışmanlık alınması noktasında yanlış yapıyorsunuz dediğimizde de bizler fitneciydik! Ha IMF ile ha McKinsey ile oturup bir anlaşma yapmışsınız?! Her iki durumda da bunlar size söyleyecek sizlerde yapacaksınız! Arada fark yok dediğimizde de Fitneci ilan edildik yetmedi Vatan haini bile olduk! Ellerinde Fitne ve Vatan Hainliğini ölçer mezura var ya!

Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bir çok iş adamı ve Oda başkanları ile bir araya geldiği toplantıda iş adamlarının üretim ve satış yaptığı bazı kalem ürünlere ve bankaların %10 fiyatı aşağı çekmesinin sadece görüntü vereceğini ama sorunu çözmeyeceğini söylüyoruz bu defa. O toplantıya katılan iş adamları çünkü belirli kalem ürünlerde fiyatı aşağıya çekeceğini ifade etti. Bu ürünlerin ise stok maliyeti artan yada son kullanma tarihi yaklaşan ürünler olmayacağını kim söyleyebilir? Bunu da söylediğimiz içinde birilerinin bizleri Fitneci ilan etmesi an meselesi....

Madem Fitneciyiz! O zaman size yeni bir fitne unsuru daha sunalım da hiç olmazsa elinizde done eksik kalmasın!

Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Ak Parti tüm il ve ilçe başkanları ile birlikte ekibinin tamamını tasfiye edip yeni vatandaştan olur alacak ekipler kurmazsa, 24 Haziran seçimlerinde ki gibi Millete rağmen ben bu adaylarla yola devam edeceğim derse, Birçok Büyükşehir ve Şehir Belediyelerini kaybedecek. Akabinde de Ak Partinin bitişini herkes görecek, Tıpkı Anap'ı gördüğü gibi. Son pişmanlık ise fayda vermeyecek.

Bu öz eleştirileri yaparken kimisine göre yine vatanı, milleti, devleti için çırpınan birisi olarak söyledik, kimisine göre de fitneye devam eden fitneciyiz biz fitneci...

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum