1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gazeteci Birol Karakılıç, MHP Balâ aday adayı oldu
Gazeteci Birol Karakılıç, MHP Balâ aday adayı oldu

Gazeteci Birol Karakılıç, MHP Balâ aday adayı oldu

MHP’nin Balâ ilçe belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Birol Karakılıç, "Doğruların ve doğru yolda olanların görünmez orduları vardır. Emin olun bu ordu bizde mevcut." dedi. Ve Balâ için planladığı projeleri birer birer anlattı.

A+A-

Balâ Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahipliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü görevini 25 yıldır sürdüren Birol Karakılıç, "Balâ’nın hayalinin ötesindeki hedeflere ulaşmak için harekete geçme zamanı" sloganı ile yola çıkarak başlattığı adaylık sürecini şöyle anlattı;

Balâ, yüzyıllara dayanan geçmişi, T.C. nin kuruluşunda üstlendiği misyonu, Başkent Ankara’ya yakınlığına rağmen maalesef yetersiz ve ilgisiz yerel yönetim anlayışı yüzünden hak ettiği değeri görmemiş, yeterli yatırımı almamış ve bir çok ilçeye göre çok geride kalmış; adeta kaderine terk edilmiş bir ilçe konumundadır.

31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Balâlı hemşerilerimiz iki önemli karar verecektir. Ya ilçemiz mahpus kaderiyle baş başa bırakılarak kimsenin bilmediği gelişimden yoksun sürekli nüfus kaybeden bir ilçe, ya da yeni bir yönetim anlayışıyla vizyon sahibi bir kadro ile beş yıl içerisinde yıldızı parlayan tarihsel geçmişe dayanan hak ettiği değere sahip bir ilçe.

İşte bu gerçekliklerle yola çıkarak ilçemizin makûs kaderini değiştirmek üzere ilçemizin gelecek on yıllarını doğru planlayarak gece gündüz hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunmaktayız. Kısır çekişmelerden uzak ortak akıl ve hedeflere inanmış tüm paydaşlarla iyi ilişkiler kuran hak ettiği yatırımları talep etmesini bilen topyekûn bir kalkınma anlayışıyla şeffaf, paylaşımcı, dürüst bir anlayışla hayalimizin ötesindeki hedeflere ulaşmamız mümkündür. “dedi.

İnançlı, azimli, imanlı ve ülkücü kadroların zorlukları başaracağına inandığını söyleyen Karakılıç; “Biliyorum ki, işimiz zordur ama bu davaya gönül verenlerin işleri de hiçbir zaman kolay olmamıştır.” dedi. Ve İlk 5 yıl için gerçekleştirmek istediği projeleri açıkladı;

İLK BEŞ YIL İÇİN PLANLADIĞIMIZ PROJELERİMİZ

 

1-Balâ merkezde “Kentsel Dönüşüm” projeleri uygulanacak

2-Balâ yaşam merkezi

Kreş – Anaokulu – Özürlü rehabilitasyon merkezi – Yaşlı bakım evi – Butik Otel– Spor Salonu – Koşu yolu – Kafeterya – Yüzme havuzu vb. Sosyal tesisler yer alacak.

3- Doğalgaz getirilerek ısınma ve enerji verimliliğinin artırılmasını sağlayacağız.

4- İlçemize mutlaka Üniversite kazandırılacak. Üniversite’nin Arsa, altyapı ve öğrenci yurtları belediyemiz tarafından karşılıksız destek sağlanarak hayata geçirilecek.

5-Tüm mahallelerimizin (köylerimizin) altyapı sorunlarını kesin çözüme kavuşturacağız.

6-Belediye bünyesinde Beton Santrali kurularak, (asfalt üretemeyen küçük bir belediye olması sebebiyle) tüm mahalle(Köy) içi yolları, mukavemeti %30artırılmış kilit taşı yapılacak. İlçe merkezi ana yolu değişik bir proje uygulaması ile canlılık kazandırılacak (İlçemize uygun olan projeyi kazandırarak kent estetiği sağlanarak cazibesi artırılacak.)

7-Türkiye’de belki de ilk defa bizim tarafımızdanuygulanacak Strosferik Ozon (zehirsiz ozon) ile içme suyu temizleme sistemi kurulumu. Tüm Mahalle (Köyler) içme suyu toplama depolarında uygulamaya geçilecek. Su ile İnsan bünyesine geçen kanserojen etkilerden % 100 arındırılması sağlanacak.

8-Güneş Enerjisi yenilenebilir enerji üretimi ile ilçeye ucuz elektrik sağlanarak, aydınlanma, ısınma ve tarım arazilerinin sulanmasında ihtiyaç duyan çiftçilerimizin kullanımına sunacağız. Alman teknolojisinin geliştirilmiş hali tamamen yerli proje olan bu uygulamayı ilçemize getirmek suretiyle hem belediye hem de balâlı kazanmış olacak. Ankara’nın ikinci büyük arazi yapısına sahip olan ilçemizde ucuz enerji ile çiftçimizin sulu tarıma geçmesini sağlanacak. Alternatif yenilenebilir enerji üretimi, bölgenin rüzgar haritası verilerine göre rüzgardaki çeşitliliğin değişken olması nedeniyle tamamen yerli üretim olan Elektro wind Alman tasarımı rüzgar santralının ilçemiz rüzgar verilerine uygun olduğu bilgisini edindik ancak konuyla ilgili tam olarak mühendislik çalışmalarımızı projeyi uygulama öncesinde yaptıracağız. Bununla da kalmayarak alternatif enerji kaynaklar üzerinde çalışmalarımız devam edeceğiz.

9-Hayvancılığı geliştirmek için AB projeleri tarafımızdan desteklenerek, projeleri hayata geçirilecek.

10-Tarımda verimliliği artırmak için Üniversitelerle bilimsel uygulamalı ortak çalışmalar yapılacak.

11-İş İnsanlarımızın talepleri doğrultusunda Ekolojik Köy kurulması için Belediye’nin imkanları seferber edilerek gerekirse ucuz arsa ve ücretsiz alt yapı hizmeti verilerek İş İnsanlarının şehrimizle bağlarını güçlendireceğiz.

12-Kesikköprü Mahallesi yeniden ele alarak baraj gölünü turizme kazandıracağız. Kesikköprü baraj gölünü her türlü pislikten arındıracağız. Özel bir ozonlama sistemi uygulanacak mali açıdan çok düşük bir maliyet yada ücretsiz olarak gölün temizlenmesi sağlanarak günü birlik tatilcilere “Apart” Bungalow (ahşap evler) kurularak su, kum, doğa ve balık keyfini yaşatacağız. Yap-işlet-devret modeli ve/veya AB doğal ortamı koruma fonları ve hibeleri ile ilgili temaslarımızı sürdürülerek bununla alakalı fizibilite çalışmalarımızı ayrıca yapacağız.

13-Mahallelerin geniş yerleşim alanlarına sahip olması nedeniyle kaliteli ve hızlı hizmet sunmak için bölgesel hizmet ağları oluşturulacak.

14-Mezarlıklar ve Camilerin temizlik ve bakımlarının periyodik olarak yapılması için hizmet birimleri kurulacak. Köylerimizde cenaze hizmetlerinin yerinde, zamanında ve dini vecibelere uygun olarak yapılması sağlanacak.

15-Oksijen deposu olan ve Hacettepe Üniversitesi tarafın oranları tescillenmiş1310 Rakımlı tepeye bir üniversitenin Göğüs Hastalıkları Hastanesi kurulması çalışmalarımıza zaman kaybetmeden girişimlerimiz olacak.

16-İlçemizin tanıtılması için yazılı ve görsel basınla yakın temas halinde olunarak, ulusal ve yerel basın aracılığı ile tanıtım faaliyetleri yapılacak. Ayrıca Sosyal aktivitelere önem vererek birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde büyük bir aile olduğumuzu herkese göstereceğiz.

17- Sermaye’yi Balâ’ya getireceğiz. Golf tutkunu insanları ilçemizde misafir ederek misafirlerimize, bir çoğu Güney Afrika’dan göç ederek Tol Göleti’nde konaklayan 147 kuş türü ve doğa, spor, endemik bitki türlerinin bulunduğu 1400 hektarlık alanda golf sporunun merkezi yapmak en önemli projelerimizden biri olacak. Bununla ilgili ön görüşmelerimi yaptım. Golf spor alanlarının kazandırılırken, proje kapsamında yer alacak sosyal donatılar, butik oteller, doğal ürün satış merkezleri, yüzme havuzlarının olacağı değişik bir yatırım modeli olacak. Hemen belirtmek isterim ki doğa asla tahrif edilmeyecek.

18- Alçı taşı (Gibs) maden ocakları yeniden gözden geçirilecek, İlçeye sağlayacağı katkılarının artırılması sağlanacak. Gibs, K.O.İ. (Kimyasal Oksijen İhtiyacı) değerleri düşürülmeden doğaya bırakılması sebebiyle doğaya verdiği tahribatı ortadan kaldırmak için bölgedeki fabrikalarla ortak çalışmalar yapılarak, denetimler daha kontrollü olacak.

19- İlçemizde, hep hayalim olan ve turizme kazandırmak adına; Ankara Evleri, Beypazarı evleri, Mardin evleri, Diyarbakır evleri ve Urfa evleri yapılması sağlanacak. Değişik bir doku kazandırılacak.

20- Pilot bölgeler oluşturularak buralarda Organik tarım, seracılık, arıcılık, organik hayvansal ürünler ve tarımsal ürünler yetiştirmeleri sağlanacak. Yetiştirdikleri ürünlerin pazarları belediyemiz tarafından temin edilecek.

21- Belediyemizde yeni çalışma birimleri oluşturulacak, bu birimler profesyonel danışma kurullarından oluşacak. Hızlı ve yerinde çözüm üreten profesyonel çalışma ekibi kurulacak.

22-Engelli kardeşlerimiz için üretici projelerin desteklenmesinin yanı sıra belediyemizdeki kontenjanlar değerlendirilerek istihdam edilmeleri sağlanacak.

23-Kadınlarımız ve kızlarımız için Halk Eğitim Merkezi destekli meslek edindirme kursları açılarak kendi işlerini kurma ve ürettiklerini pazarlamak için KOBİ kaynaklarından faydalanmaları için teknik destek sağlanması.

24-Ağaçlandırmaya önem verilecek.

25- Öğrenci değişim programıyla Avrupa’dan öğrenci misafir etmek ve Avrupa’ya öğrencilerimizi göndermek için girişimlerde bulunacağız.

26- Her mahalleye bir çocuk oyun parkı projesi

27-Modern temizlik araçları ile Mahallelerin temizlik işleri zamanında yapılacak

28-Belediye çalışma işleyişi tamamıyla tabandan Belediye Başkanına kadar bütün işleyiş yeniden yapılandırılacak.

29 –Asfaltı olmayan mahallemiz kalmayacak.

30 – Otobüs Terminali

31 –Oba kırsal turizm merkezi

ekran-resmi-2018-12-19-12.03.46.png

 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.