Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 08:44
 
14 yıl sonra onlar FETÖ’den tutuklu! ‘Köroğlu’ ise Bolu’da
İki yıldır Bolu’da görev yapan ve Boluluların gönlüne girmeyi başaran Vali yardımcısı Mustafa Özsoy ile ilgili ortaya çıkan bir ayrıntı, ‘İlahi Adaletin’ er yada geç nasıl gerçekleştiğini bir kez daha gözler önüne serdi.
GÜNDEM Haberi
14 yıl sonra onlar FETÖ’den tutuklu! ‘Köroğlu’ ise Bolu’da

Doğan Haber Ajansının haberine göre; “Erzurum'un Aşkale İlçesinde 2002- 2004 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Mustafa Özsoy'un, yaşadıkları tartışma sırasında "Onlar Bolu beyi ise ben de son Köroğlu'yum" diyerek tepki gösterdiği dönemin AK Parti İlçe Başkanı Enver Başaran, FETÖ/PDY soruşturmasından tutuklandı. Özsoy, Köroğlu'nun memleketi Bolu'ya Vali Yardımcısı olarak atanırken, son yerel seçimlerde AK Parti’den Aşkale Belediye Başkanı seçilen Başaran ise 15 Temmuz Kanlı Darbe ve işgal girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında FETÖ/PDY'ye üye olduğu şüphesiyle geçtiğimiz Ağustos'tan bu yana cezaevinde yatıyor.

KAYMAKAMLIK YILLARINDA DA ADALETTEN ŞAŞMAMIŞTI

Aşkale İlçesine 2002'de Kaymakam olarak atanan Mustafa Özsoy, 'Mercedes' marka otomobil ile Kaymakamlığa gelen bazı kişilerin hastanelerden ücretsiz yararlanma hakkı tanıyan 'Yeşil Kart' sahibi olduklarını tespit edince, bu kişilerin kartlarını iptal ettirmesi, kamuoyunda yankı yarattı. Kaymakamlığa Zaman Gazetesi'nin alınmasını yasakladığı için tepki gören Özsoy, muhtarların karıştığı yolsuzluk iddialarla ilgili soruşturma başlatınca şimşekleri üzerine topladı.

KÖROĞLU OLDUĞUNU HER ZAMAN GÖSTERDİ 

Özsoy, o zaman AK Parti İlçe Başkanı olan Enver Başaran ile tartışmış, gördüğü siyasi baskılar nedeniyle istifanın eşiğinden dönmüştü. İlçe halkı Kaymakama destek vermek için imza kampanyası başlatırken, gazetelere verdiği demeçte Özsoy rakiplerine meydan okurcasına "Onlar Bolu Beyi ise ben de Köroğlu'yum" demişti.

ERZURUM ÖZSOY’U UNUTAMADI

Aşkale'den ayrıldıktan sonra Ergenekon ve İzmir'deki casus davaları ile ilişkilendirilip beraat eden evli ve 2 çocuk babası 49 yaşındaki Mustafa Özsoy, iki yıldan beri atandığı Bolu'da Vali Yardımcısı olarak görev yapıyor. Yaşadıklarını 'Kaderin garip cilvesi' olarak nitelendiren OHAL'dan sorumlu Vali Yardımcısı Özsoy hakkında Erzurum'da yerel medyada şu ifadeler yer aldı: "Köroğlu, Bolu’ya Vali yardımcısı oldu. İlahi adalet. Enver Başaran, bugün demir parmaklıklar ardında. Mustafa Özsoy ise Köroğlu'nun memleketinde Bolu Beyi misali FETÖ'cüleri ayıklıyor."

Kaynak: Editör: Gizem Başarır
Etiketler: 14, yıl, sonra, onlar, FETÖ’den, tutuklu!, ‘Köroğlu’, ise, Bolu’da,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı