Ankara İl Müdürünün Kardeşi Sefa Bardakçı Hakkında Fetö'den Yakalama Kararı Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet yapılanması soruşturması kapsamında Salzburg Eğitim Ateşi Sefa Bardakçı hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Milli Eğitim Bakanlığında yurt dışına eğitim ateşi olarak gönderilen kişiler Fetö’cü çıkıyor. Ankara İl Müdürü Vefa Bardakçı'nın kardeşi, Milli Eğitim Bakanlığı Salzburg Ateşesi Doç.Dr. Sefa Bardakçı hakkında Fetö soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkartıldı .

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı iken 14 Ekim 2016 tarihinde Strazburg Eğitim Ateşi olarak atanan Doç. Dr. Sefa Bardakçı için, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

Sefa Bardakçı'nın referansının Ankara İl Müdürü olan kardeşi Vefa Bardakçı olduğu, Vefa Bardakçı'nın İzmir İl Müdürü olduğu dönemde yakın ilişkisi bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık vasıtasıyla bu atamayı yaptırdığı iddia ediliyor. Genel Müdür Funda Kocabıyık'ın eş dost akraba ilişkileri kapsamında, kariyer ve liyakat ilkeleri gözetmeksizin bu atamalara imza atması , atanan yada görevlendirilen kişilerin Fetö’cü çıkması Bakanlıkta ciddi rahatsızlık yaratmış durumda... Yine daha önce Pakistan'a gönderilen Faruk Sönmez isimli eğitim müşaviri hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında soruşturma açmasından ötürü geri çağrılmıştı. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında bile Fetö’cülerin rahatlıkla yurt dışına eğitim Müşaviri olarak gönderildiğine şahitlik ediyoruz. Fetö'nün yurt dışı ayağını çökertme adına gönderilen ancak Fetö'cü çıkan bu eğitim müşavirleri ve referansları da sorgulanmaya değer... Toplum önünde Fetö konusunda çok sesi çıkan bürokratların yaptığı görevlendirme ve atamalarda Fetö'cüleri görevlendirmesi paradoks olarak sorgulanmaya değer...

Meb365.com