AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, terör örgütleri  FETÖ ve PKK'nın  özellikle AB ülkelerinde Türkiye'ye karşı karalama kampanyası başlattıklarını açıkladı. FETÖ ve PKK'nın asılsız işkence ve insan hakları ihlalleri iddialarını dile getirerek yeni bir kumpas peşinde olduklarını anlatan Aydın, " Avrupa'nın, özellikle, işkence üzerinden Türkiye'yi sıkıştırmak gibi bir politikası vardır, maalesef, burada bir algı operasyonu yapılmaktadır" dedi.

TERÖR MEŞRULAŞTIRILIYOR

Aydın Ünal, "işkence" ve "insan hakları" ihlalleri ididaları ile terörün meşrulaştırılmak istendiğine dikkat çekti. İşkence ve insan hakları ihlali  iddialarının  önemli bir bölümünün  terör örgütleri FETÖ ve PKK ya da  bunlarla ilişkili  sivil toplum örgütleri ile kontrollerindeki  medya tarafından ortaya atıldığına dikkat çeken Ünal, şöyle konuştu:

"İşkencenin bir terör propagandası olarak, terör örgütünü haklı göstermenin bir aracı olarak veya terörü meşrulaştırmanın bir aracı olarak kullanılmasına kesinlikle karşıyız ve bununla da sonuna kadar mücadele edeceğiz.Bütün iddiaları tek tek inceleyeceğiz, bu iddiaların yalan olduğunu ortaya koyacağız.15 Temmuz sonrasında özellikle Fetullahçı askerlere yönelik, Fetullahçılara yönelik işkence yapıldığına dair bir yalanı yaymaya çalışıyor, buna prim vermedik, vermiyoruz ve vermeyeceğiz. Aynı şekilde, PKK terör örgütünün de tutuklulara, hükümlülere işkence yapıldığı yönündeki kendisini meşrulaştırmaya, kendisini haklı çıkarmaya veya kendi reklamını yapmaya dönük propagandasına alet olmayacağız ve terörle mücadele ettiğimiz gibi, işkenceyle mücadele ettiğimiz gibi bu tür algı operasyonlarıyla da mücadele etmeye devam edeceğiz"

ŞEHİTLER YERİNE İŞKENCEYİ KONUŞTURUYORLAR

Türkiye'de 15 Temmuz günü ile birlikte işkence ve insan hakları ihlallerinin konuşulduğunu kaydeden Ünal,  amacın darbe girişimini gözden kaçırtmak olduğunu vurguladı. 15 Temmuz'da anayası ortadan kaldırmak için girişimde bulunulduğuru anımsatan Ünal sözlerini şöyle tamamladı:
"Anayasa'yı ortadan kaldırmak için, devleti yıkmak için, yasaları ortadan kaldırmak için bir darbe girişimi yapıldı. Ertesi gün, 16 Temmuz sabahında bu darbe girişimi konuşulacağına, bu darbe girişiminin arkada bıraktığı şehitler, yaralılar konuşulacağına, maalesef, işkence iddiaları konuşulmaya, mağduriyetler konuşulmaya başlandı. Bunların tamamı art niyetli yaklaşımlar, bunların tamamı art niyetli iddialar."

AVAZTÜRK / Kürşat Türkdoğan