Aralarında Sakarya’nın tanınmış isimlerinin, siyasilerinin ve Vali Hüseyin Avni Coş’un da bulunduğu çok sayıda kişi hakkında Twitter ve Facebook hesabı üzerinden çeşitli haksız ithamlarda bulunan eski Türk Silahlı Kuvvetleri personeli M.D. isimli şahıs, başlatılan soruşturma kapsamında Balıkesir’de yakalanarak Sakarya’ya getirildi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan M.D. hakkında Sakarya Adliyesi’ne aralarında siyasetçi, bürokrat ve gazetecilerinde olduğu birçok isim tarafından rekor sayıda suç duyurusunda bulunuldu. Öte yandan yürütülen soruşturma kapsamında M.D.’nin yanı sıra 3 kişi daha gözaltına alındı.

VE TUTUKLANDI

Öte yandan Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan M.D.’nin ilk ifadesinde çok önemli bilgilere ulaşıldığı ve bu ifade sonrasında Sakarya’da bağlantılı olduğu birçok isim hakkında da soruşturma başlatılacağı, genişletilen soruşturma kapsamında gözaltıların olabileceği iddia edilirken şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Twitterde paralelyapi06 ismiyle TRT Genel Müdürü Şenol Göka baştka olmak üzere TRT yönetimi ve kanalların koordinatörleri hakkında da bir çok iftira yayınladığı bilinen şahsın bağlantılarının ortaya çıkmaya başladığı öğrenildi.

ZİHNİ ÇAKIR İLE İLİŞKİLENDİRMİŞLERDİ

Öte yandan, önüne geleni itibarsızlaştırmaya dair twitleri nedeniyle büyük tepkiler çeken @paralelciler06 hesabını, özellikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u savunan yüzlerce fake hesap ve Edip Uğur’un yakın çevresi sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır ile ilişkilendirmiş, bazı hesaplardan da hesabı Zihni Çakır’ın kullandığı iftirası atılmıştı. Zihni Çakır ise, bu tür iftiraların, FETÖ ile mücadelede uyuyan hücreler ve kripto isimleri deşifre ettiği için belli merkezler tarafından yürütülen itibarsızlaştırma operasyonu olduğunu söylemişti.

Hesabı kullanan şahsın tutuklanmasından sonra paylaşımda bulunan Çakır, hesapla bu hesabı kendisiyle ilişkilendiren iftiraların sahiplerinin ilişkili olabileceğini ima etti.

Medyarota-Avazturk