Haber Detayı
01 Şubat 2017 - Çarşamba 21:09
 
BM'den ABD'ye Vize Yasağı Çağrısı!
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, ABD'ye nüfusu Müslüman olan 7 ülkeye uygulanan vize yasağını kaldırması çağrısında bulundu.
DÜNYA Haberi
BM'den ABD'ye Vize Yasağı Çağrısı!

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

EN KISA SÜREDE KALDIRILMALI

ABD Başkanı Trump'ın nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan 7 ülkeye vize yasağınına ilişkin, "ABD'nin ya da diğer ülkelerin kendilerini terörden en iyi korumasının yolu bu değil ve etkili olduğunu düşünmüyorum. Bu önlemler en kısa sürede kaldırılmalı." dedi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Suriye görüşmelerinde BM'nin rolünü ilişkin de değerlendirmede bulunan Guterres, "Eğer BM, Astana'da olmasaydı çok fazla eleştirilirdi. Cenevre'deki siyasi görüşmeleri garantilemek için Astana'da kesinlikle olmamız gerekiyordu." diye konuştu.

Astana sürecine Arap ülkelerinin dahil edilmemesinin eleştiri topladığı yönündeki bir soruya Guterres, Arap ülkelerinin Suriye'deki krize çözüm bulunmasında önemli bir rolü olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BM'den, ABD'ye, Vize, Yasağı, Çağrısı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı