TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen'in 1 milyon 200 bin liralık iletişim faturası, CHP'de kriz çıkardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istediği Doğan Türkmen kayıplara karıştı.

PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR SÜRE İSTEDİ

Edinilen bilgilere göre, Doğan Türkmen'in durumu CHP yönetiminde tartışıldı. Yönetim toplantısında istifası istenmesi kararlaştırılan Doğan Türkmen'e bu durum iletildi. Elif Doğan Türkmen, istifa isteğine olumlu yanıt verirken Perşembe gününe kadar süre istedi. Ancak beklenen istifa gerçekleşmeyince CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklaması geldi. buna rağmen Elif Doğan Türkmen'den açıklama gelmezken telefonlarını da kapatıp kayıplara karıştı.

YA İSTİFA YA İHRAÇ

Bu arada Elif Doğan Türkmen'in istifa etmemesi halinde izlenecek yol da belirlendi. Yeterli sayıda CHP'li milletvekilinin imzası ile Elif Doğan Türkmen'in görevden alınması konusu masaya yatırıldı. Bu yolla koltuktan indirilmemesi halinde ise Elif Doğan Türkmen'in tedbirli olarak kesin ihraç istemi ile Disiplin kuruluna gönderilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan