Proje kapsamında, Bostancı Kayışdağı arasında yeni bir yol inşa edilecek. D-100 (E-5) Karayolu Kuzey Güney yan yolları yapılacak. D-100 Karayolu altına yapılacak alt geçitle yan yollar birbirine entegre edilecek. 

BOSTANCI KAYIŞDAĞI ARASINDA YENİ YOL

Proje ile E-5 Karayolu Kozyatağı - Küçükyalı trafiğinin rahatlaması hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında öncelikle Bostancı Kayışdağı arasında hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayacak yeni bir yol yapılacak. Maltepe Çamaşırcı Deresi boyunca yapılacak yeni yol 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olmak üzere 2 bin 800 metre uzunluğunda olacak. Yol çalışmalarına ek olarak Çamaşırcı Deresinin de ıslahı gerçekleştiriliyor.

E-5 TRAFİĞİNİN RAHATLAMASI HEDEFLENİYOR 

Proje kapsamında Bostancı ve Küçükyalı arasında E-5'e paralel yan yollar da oluşturulacak. Kuzey yan yolu 3 bin 950 m güney yan yolu 2 bin m uzunluğunda olacak. Yan yollar E-5 altına yapılacak yeni alt geçit sayesinde birbirlerine bağlanacak. Bu sayede E-5 Karayolundaki trafiğin rahatlaması amaçlanıyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Sahilyolu, E-5 ve TEM otoyolunun entegresi sağlanarak, Kozyatağı Küçükyalı E-5 trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması amaçlanıyor.