Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 10:12
 
Eğitim Bir Sen'den FETÖ şüphelisini kurtarmak için SKANDAL algı operasyonu!
Eğitim Bir Sen Genel Merkezi'nin, FETÖ tutuklularını kurtarmak için seferber olurken, bunların yargılama dosyalarını incelemek üzere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’a yakın bir ismi avukat olarak seçmelerinin tesadüf olmadığı, yargı üzerinde psikolojik baskı kurma amacı güttüğü öne sürüldü. Skandal son olarak Muğla'da ortaya çıkan bir kare ve Adliye ziyaretiyle patlak verdi.
ÖZEL HABER Haberi
Eğitim Bir Sen'den FETÖ şüphelisini kurtarmak için SKANDAL algı operasyonu!

Türkiye Eğitim Bir Sen Genel Merkezi’nin, FETÖ’den tutuklu isimlere kol kanat gerdiği yönündeki haberi AVAZTÜRK’ten öğrenmişti. Muğla’nın Seydikemer İlçesi Eğitim Bir Sen Başkanı İrfan Deveci’nin, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması sonrasında sendika Genel Merkezi’nin iki Genel Başkan Yardımcısı ve bir avukatla Muğla’ya çıkartma yaptığını, bu esnada FETÖ tutuklusu şube Başkanını kurtarmak için Valilik ve Adliye dahil çeşitli üst düzey görüşmeler yapıldığı da ortaya çıkmıştı. Bu görüşmelerde bulunan avukatın profili ise daha büyük bir skandalı gözler önüne serdi. Sendikanın FETÖ tutukluları için seferber olurken, bunların yargılama dosyalarını incelemek üzere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’a yakın bir ismi avukat olarak seçmelerinin tesadüf olmadığı, yargı üzerinde psikolojik baskı kurma amacı güttüğü öne sürüldü.

 

Yargı çevreleri, sendikanın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’a yakın bir isim olan Avukat İsmail Aydos’u tercih ederken, yargı üzerinde psikolojik baskı oluşturmayı amaçlamış olabilecekleri yönündeki endişelerini dile getirdiler. Bilhassa FETÖ ile mücadelede, en kararlı iradeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sergilediğini söyleyen yargı mensupları, “onun en yakın danışmanlarından birinin mesai arkadaşını FETÖ tutuklularının dosyalarına müdahil etmek yargı üzerinde ciddi bir baskı oluşturma maksadı taşır. Zira yargı mensupları, o savunma refleksi ile FETÖ ile mücadeledeki en kararlı irade arasında ister istemez bir bağ kurabilir” dediler.

Öte yandan Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nin FETÖ tutuklusu Eğitim Bir Sen Başkanı İrfan Deveci’nın tutukluluğuna yapılan itirazın görüşüleceği günlerde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’a yakın bir isim olan avukat İsmail Aydos’un Muğla’ya götürülüp Vali ve Adliyede üst düzey temaslarda bulunulmasının neyi amaçladığı bilinmezken, Cumhurbaşkanlığı ve Başdanışmanı Şeref Malkoç’un bu yönde dedikodulardan rahatsızlık duyduğu da öğrenildi.  

AVAZTÜRK

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, Bir, Sen'den, FETÖ, şüphelisini, kurtarmak, için, SKANDAL, algı, operasyonu!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı