Haber Detayı
06 Şubat 2017 - Pazartesi 11:53
 
Erdoğan’a minnettarım ancak FETÖ okullarını kapatmayacağım!
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, daha önce yaptığı açıklamalar ile ülkesindeki FETÖ okullarını kapatmayacağını açıklamıştı. Ülkede FETÖ'ye ait okulların yeniden yapılandırılması için Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaları başlattı.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan’a minnettarım ancak FETÖ okullarını kapatmayacağım!

Kırgızistan  Cumhurbaşkanı  Almazbek Atambayev geçtiğimiz yıl yapılan toplantıda, FETÖ'ye ait okulların kapatılmayacağını ancak isminin değiştirileceğini ifade ederek, eğitimin kalitesini artırmak için çalışmalar yapılacağını söylemişti.  Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı ofisin tarafından düzenlenen yılsonu değerlendirme basın toplantısında gündeme gelen FETÖ'ye okulların kapatılması konusu şekillenmeye başladı. Bu kapsamda okulların yeniden yapılandırılması çalışmaları  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı.

12 BİN 243 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Hali hazırda "Sebat Okulları" ismi altında faaliyet gösteren FETÖ'ye ait okullar, 22 lise, 1 üniversite olarak faaliyetlerine devam ediyor. Bu okullarda ise 12 bin 243 öğrenci eğitim görüyor.

FETÖ OKULLARINI KAPATMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Kırgızistan'daki FETÖ okullarıyla ilgili açıklama yapan  Cumhurbaşkanı Atambayev, Erdoğan'a minnettar olduğunu, ancak Gülen'le bağlantılı okulları kapatmayacağını söyledi.

Kırgızistan'da düzenlediği basın toplantısında  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden  Almazbek Atambayev, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ'yle bağlantılı okulları kapatmayacağını açıklamıştı.

Kaynak: (YA) - Yeni Akit Editör:
Etiketler: Erdoğan’a, minnettarım, ancak, FETÖ, okullarını, kapatmayacağım!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı