DOKTOR KONTROLÜNDEN GEÇTİ

CHP kulislerinde dillendirilen iddialarda göre, Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşü yaklaşık bir hafta önce planladı. Kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçen Kılıçdaroğlu, kurguladığı yürüyüşü hayata geçirmek için fırsat beklemeye başladı. Beklediği fırsat da Kılıçdaroğlu'nun ayağına Berberoğlu'nun tutuklanması ile geldi.


 MYK'yı ve milletvekillerini olğanüstü toplantıya çağıran Kılıçdaroğlu, konuyu tartışmaya açmayı bile girek görmeden yürüyüş kararını açıkladı. MYK üyelerine ve milletvekillerine kararı kabullenmek düştü.

İTİRAZLAR OLDU

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş kararını milletvekillerine açıkladığı toplantıda itirazlar da oldu. CHP İzmir Milletvekilmi Zekeriya Temizel'in de aralarında bulunduğu çok sayıda isim CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yürüyüş kararının aceleye getirildiğini belirterek, alternatif eylem önerilerini anlattı. Ancak Kılıçdaroğlu, sağlık kontrolündeng eçtiğini, yürüyüş için her türlü lojistik değsteğin planlandığını anlattıkktan sonra, "Ben yürüyorum arkadaş, geleng elir" diyerek tartışmayı noktaladı.

KURULTAY'A YÜRÜYOR

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş kararı gözleri eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a çevrilmesine yol açtı. Deniz Baykal,. gerekgerekse de Berberoğlu'nun tutuklanması ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, kulislerde de yürüyüşün Adalet aramak için değil kasım ayında tdoplanması planlanan olağan kurultaya hazırlık olarak yorumlandı. Yürüyüş ile CHP delege ve üyelerini konsolide etmek isteyen Kılıçdaroğlu'nun zorlanacağı olğan kurultayı bu yolla garantiye almaya çalıştığı ifade edildi.

Ali Çavuş

Avaztürk