Haber Detayı
15 Şubat 2017 - Çarşamba 13:57
 
Kuyuya düşen köpeği kurtaran ekip o anları anlattı
Beykoz'da 70 metrelik sondaj kuyusuna düşen yavru köpeği 11 gün sonra TTK ve itfaiye ekibinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı.
YAŞAM Haberi
Kuyuya düşen köpeği kurtaran ekip o anları anlattı

Düştüğü sondaj kuyusundan uzun bir çalışmanın ardından kurtarılan "Kuyu" köpek herkesi sevince boğarken, köpeği kuyudan çıkaran Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye Ekibi İstanbul İtfaiyesiyle birlikte yaptıkları çalışmayı anlattı.

İLK DENEME DÜN ÖĞLEN YAPILDI

TTK tahlisiye ekibinden maden mühendisi Sedat Kısaer, tahlisiye teknisyenleri Şendoğan Arık, Erol Şekerci ve Tamer Kudu, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden maden yüksek mühendisi Orhan Kural'ın talebi doğrultusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın onayı ile önceki gün çalışmalara katıldı. İlk gün kuyuyu inceleyen ekip, köpeği kurtarmak için yılan yakalama aparatına benzeyen bir düzenek yapmaya karar verdi. Ekip, Beykoz'dan ve Karaköy'den malzemeleri temin ettikten sonra geliştirdikleri sistemle ilk denemesini dün öğle saatlerinde yaptı. Köpek başından yakalansa da aparatın içinden kaydı. Ekip, daha sonra aynı yöntemi gece denemeye karar verdi. Köpeğin uyumasından faydalanan ekip, sabaha karşı 05.45'te tekrar aparatı kuyuya tekrar indirdi ve köpeği başından yakaladı. Dikkatlice yukarı çekilen 'Kuyu' adı verilen köpek, sağlıklı şekilde kurtarıldı.

Ensonhaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuyuya, düşen, köpeği, kurtaran, ekip, o, anları, anlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı