MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bahar temizliğine başladı. Anayasa değişiklik teklifine karşı çıkan üç milletvekilini ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk eden Bahçeli'nin dosyasında başka isimlerin de olduğu ortaya çıktı.

TAVİZ YOK

MHP lideri Bahçeli, milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok ve Nuri Okudan ile üyelerden Sinan Ogan'ı ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk etti. Bahçeli'nin bu kararı vermesinde milletvekillerinin adaylardan Ümit Özdağ ile birlikte  referanduma "hayır" cephesi oluşturmak için BBP'nin de aralarında bulunduğu bazı partileri ziyaret etmeleri etkili oldu. MHP içinde çatlak seslere taviz vermeyeceğini yakın çevresine duyuran Bahçeli'nin bu çıkışı gözleri diğer isimlere çevirdi. Kulislerde  hayır cephesi içinde yer alan  adaylardan Koray Aydın ve eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atila Kaya için de ihraç sürecinin başlayacağı konuşulmaya başlandı.

SINIRLI SAYIDA MİTİNG

Öte yandan evet kampanyasına destek vereceğini açıklayan Bahçeli'nin sınırlı sayıda miting düzenleme kararı aldığı ifade edildi. Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'da miting düzenlemeyi planlayan Bahaçeli'nin diğer illerde de kapalı salon toplantısı yapacağı ifade edildi.

Diyarbakır'da da miting düzenlenmesi planlanan iller arasında olduğu ifade edilirken, önceliği Şanlıurfa'nın aldığı öğrenildi. Şanlıurfa il örgütünün genel merkeze miting düzenleme önerisi götürdüğü ve Bahçeli'nin de buna sıcak baktığı kaydedildi.

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan