Referandumda  "AK Parti'ye tuzak kurulduğu" ve "Kabine pazarlığı yapıldığı" iddiaları MHP'nin canına tak etti. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, iddiaların algı operasyonu amaçlı olduğunu söylerken, "Siyasetimizi aldatma ve kandırma üzerine kurmadık, Siyasetimizde pazarlık, menfaat beklentisi yoktur" dedi.

DİYET BORDCUMUZ YOK

Erkan Akçay, kulislerde çok dillendirilen iki iddiaya açıklık getirdi. MHP'nin TBMM'de anayasa değişiklik teklifine destek vererek referandumda aksi davranacağı iddiasının kasıtlı olduğunu ifade eden Akçay, "Siyasetimizi aldatma ve kandırma üzerine kurmadık, akıntıya yön vermek için gayret gösterdik, kimseye diyet borcumuz olmadı" diye konuştu.

MENFAAT  BEKLEMİYORUZ

MHP'nin referandumdan önce Kabineye gireceği iddiaları ile ilgili de konuşan Erkan Akçay,  anayasa değişiklik teklifi ile ilgili olarak Ak Parti ile pazarlık yapılmadığını söyledi. Bu iddiaların kasıtlı olarak dillendirilerek, algı operasyonu yapılmak istendiğine dikkat çeken Akçay şöyle konuştu:

"Hiçbir zaman sorumsuz davranmadık, günübirlik yaşamadık, istismara bel bağlamadık; siyasetimizi aldatma ve kandırma üzerine kurmadık, akıntıya yön vermek için gayret gösterdik, kimseye diyet borcumuz olmadı. Siyasetimizde pazarlık, menfaat beklentisi yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Ülkemizi her zaman karşılıksız sevdik. Bizler dün olduğu gibi, bugün de 'Millî devlet, güçlü iktidar' şiarıyla siyasal duruşumuzdan, 'Dik baş, tok karın, mutlu yarın' dedik."

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan