Haber Detayı
15 Şubat 2017 - Çarşamba 13:26
 
Milat Yazarı Av. Ercan Ezgin'den şok iddia: O ByLock kullanıcısı İçişlerinde hala görevde mi?
Aynı zamanda hukukçu da olan Milat Gazetesi yazarı Av. Ercan Ezngin, gazetede bugün yer alan 'FETÖ’cü kaymakamların referansı kim?' başlıklı yazısında şok bir iddiada bulundu. Ezgin yazısında, Tokat Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde ByLock kullanıcısı suçlamasıyla gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılanlardan birinin İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı olduğuna dair iddialara yer verdi.
GÜNDEM Haberi
Milat Yazarı Av. Ercan Ezgin'den şok iddia: O ByLock kullanıcısı İçişlerinde hala görevde mi?

Kamuoyunun da bildiği gibi Fetullahçı Terör Örgütü’nün Mülki İdare yapılanmasına yönelik en önemli soruşturma Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Sosyal medya paylaşımları ile adeta bir kahraman gibi anılan Beytüşşebap eski Kaymakamı Kadir Güntepe de aynı soruşturmalarla tutuklanmıştı. Milat Gazetesi’nin hukukçu yazarlarından Avukat Ercan Ezgin, bugün yayımlanan yazısında o soruşturmalarla ilgili şok bir iddiaya yer verdi. Ezgin, “FETÖ’cü kaymakamların referansı kim?” başlıklı yazısında, 12 Ağustos 2014 tarihinde kullanmaya başladığı tespit edilen ve Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınıp, adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılan isimlerden birinin İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı olduğu iddiasına yer verdi. Ezgin, söz konusu FETÖ şüphelisinin, 2 Aralık 2016 günü Tokat Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce serbest bırakılan kişinin, 1 Aralık 2016 tarihinden bu yana da “Bakanlık Hukuk Müşaviri” kadrosunda istihdam edildiğine dair iddialara dikkat çekti.

Yazısında, Bylock’un, FETÖ'nün gizli iletişim yazılımı olduğuna ve suçun en büyük delili kabul edildiğine de işaret eden Ezgin, “Bylock'a girmişseniz net bir şekilde FETÖ/PDY hiyerarşisi içinde terör örgütü elemanısınızdır” ifadelerini kullandı. FETÖ ile mücadelede taviz ve hoşgörünün bu vatana ihanet olacağının da altını çizen Av. Ercan Ezgin, “15 Temmuz aziz şehitlerinin anısına hürmetsizliktir. Devlet mekanizması ve yetkili organları, kendi meclisini bombalayacak kadar alçaklaşan FETÖ'cülerle mücadele konusunda risk alamaz, hoşgörü ve merhamet ile yaklaşamaz” diye yazdı.

İşte Av. Ercan Ezgin’in bugün Milat Gazetesi’nde yayınlanan o yazısının linki:

http://www.milatgazetesi.com/feto-cu-kaymakamlarin-referansi-kim-makale-105692

AVAZTÜRK

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milat, Yazarı, Av., Ercan, Ezgin'den, şok, iddia:, O, ByLock, kullanıcısı, İçişlerinde, hala, görevde, mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı