Yerli Düşünce Derneği'nin ve Dergisinin faaliyete başlamasının 3. yılı dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Genel Başkanı Yalçın Topçu “Gelecek olan Cumhurbaşkanlığı sistemi ile bir köşede yatıp koalisyon bekleme devri sona erecek.” dedi.

MİLLET SEÇECEK, MİLLET HESAP SORACAK

Yalçın Topçu "Önümüze gelecek sandıkta biz bir partiyi, onun yönetim anlayışını, şeklini değil, hükümet sistemini değiştireceğiz. Sandığa gittiğimiz zaman şunu oylayacağız. Artık egemenlik milletindir. Egemen olan millettir, devlet millete hadimdir. Sandığa gittiğimiz zaman biz tek devleti, tek milleti, tek vatanı, tek bayrağı garanti altına alıyoruz. Seçimden sonra herkesin yönetici olamayacağını, hükümet kuramayacağını ve başkanlık sistemiyle birlikte herkesle uzlaşabilen insanların seçileceğini belirten Yalçın Topçu, "Bu sistem güçlü insanlar çıkartacak, iktidar güçlü olacak ve millete hesap verecek. Bundan sonra seçilecekler milletin yüzde ellisinden bir fazlasının oyunu alarak seçilmeleri mümkün olacak. Öyle bir yerlere yatıp, koalisyonlar beklemek, 'oradan bir şey çıkar, biz de bir şey oluruz' devri bitmiş olacak. Güçlü iktidarlar kurulacak ve o iktidarlar beş yıl sonra millete sandıkta hesap verecek. Aynı zamanda da güçlü bir meclis olacağı için yasama organına da hesap vermiş olacak." dedi.

YERLİ DÜŞÜNCE EVET DİYECEK

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu "Kutuplaşmalardan bahsediliyor. Biz buna Yerli Düşünce  olarak kulak asmış değiliz. Evet toplumu birileri kutuplaştırdı. FETÖ terör örgütü kutuplaştırdı, bölücü terör örgütü kutuplaştırdı. Terör örgütlerinin arkasında duranlar kutuplaştırdı. Yerli düşünce olarak, tavrımız ve yerimiz her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yanında. Yerli düşünce mensupları olarak referandumda 'evet', milletin egemenliği için 'evet' diyeceğiz. Tek millet için, tek bayrak için üniter yapımızın devamı için 'evet' diyeceğiz.”