1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. HDP’nin desteklediği LGBTİ paneline Diyarbakır’dan ortak tepki!
HDP’nin desteklediği LGBTİ paneline Diyarbakır’dan ortak tepki!

HDP’nin desteklediği LGBTİ paneline Diyarbakır’dan ortak tepki!

Diyarbakır’da yarın HDP’nin desteği ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Sümerpark Kompleksi'nde düzenlenecek olan LGBTİ sapkınlık paneli ile ilgili AVAZTÜRK’e konuşan isimler tepkilerini dile getirdi.

A+A-

LGBTİ sapkınlık paneli ile ilgili olarak AK Parti Genel Merkez Çevre,Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı ve 24.Dönem Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş ve Askon Diyarbakır Kurucu Şube Başkanı Aydın ALTAÇ Avaztürk Haber Müdürü Arzu Erdoğral’a konuştu.

DİYARBAKIR HALKI ZATEN GEREKEN CEVABI VERİYOR!

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı ve 24.Dönem Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz

Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin Sümerpark’ta yapılması planlanmış. Daha önce de buraya Diyarbakır halkı bilindiği üzere Cuma Namazı için davet edilmişti. Diyarbakır gibi bir yerde LGBT ile ilgili bir panelin yapılmasını ben hiç doğru bulmuyorum.  Diyarbakır’da nasıl ki Cuma Namazı’nı Sümerpark’ta kılmak doğru değilse böyle bir etkinlik yapmak da hiç uygun değil. Diyarbakır halkı da zaten gereken cevabı veriyor.

SAPIK BİR FİKRİ ÜÇ AYLARDA İŞLEMEK İSTEYEN BİR ZİHNİYER VAR

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu

Manevi bir atmosfere yani üç aylara girdiğimiz bir dönemde böylesine sapkın ve azgın bir düşüncenin örgütlenip, HDP ve bileşenlerinin de destek vermesiyle Diyarbakır gibi Peygamberler ve Sahabeler şehri olan bir yerde yapılması kabul edilecek bir durum değil.  Biz bunu reddediyoruz.  Bu halkımızın inancına, örfüne, adetine, kimliğine aykırı olan bir düşünce ve fiiliyattır. Bundan dolayı bu tarz etkinliklerin değil destek bulması, bu tarz sapkınlıkların ortadan kalkması için herkesin çaba içerisinde bulunması gerekiyor.  Biz bu konuyla ilgili bir çağrı da yaptık.  Çatışmaların şehir merkezlerine getirilmesiyle birlikte gerçek manada halkımız hem manevi hem de maddi anlamda büyük bir mağduriyet yaşadı.  Bunu görmezden gelerek sanki hiçbir şey olmamış gibi Türkiye’nin ve Diyarbakır’ın sorunu böylesine sapkın bir düşünceymiş gibi bunu kamuoyuna kabul ettirmeye çalışmak anlaşılması olası bir şey değil. Yarın konuyla ilgili olarak da İslami Sivil Toplum Kuruluşları’da  basın açıklaması yapacak.  Biz de parti olarak buna destek veriyoruz.  Demirtaş birkaç gün önce “üç aylara girdik çatışmalar dursun” demişti.  Hemen bu çağrıdan sonra böyle sapık bir fikri üç aylarda işlemek isteyen ve destek veren bir zihniyet var. Kendilerini samimi olmaya davet ediyoruz.  Bu ikiyüzlülüktür.

BU İSLAMİ DEĞERLERE SAVAŞ AÇMA DURUMUDUR

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş

Diyarbakır’ın ciddi anlamda çukur siyasetinden mağdur olduğu ve üç ayların başlangıcı olan bir dönemde özellikle HDP’nin de desteği ile LGBT’lileri buraya getirerek, toplumun ve insanların ahlaki  değerleri ile bağdaşmayan, aynı zamanda fitneye yol açacak  bu tür uygulamaları lanetliyoruz. Dolayısı ile bu tür panellerin özelikle Peygamberler ve Sahabeler diyarı olan Diyarbakır’da, üç ayların başlangıcında yapılması tesadüfü değildir.  Bu İslami değerlere savaş açma durumudur. Kabul edilmesi de mümkün değildir.  Yarın İstasyon Meydanı’nda öğle namazı çıkışında Diyarbakır İslami STK’lar olarak da demokratik tepkimizi göstereceğiz

BU PANELİ YAPMAK TOPLUMDAN NE KADAR UZAK HAREKET ETTİKLERİNİ ORTAYA KOYUYOR

Askon Diyarbakır Kurucu Şube Başkanı Aydın ALTAÇ

Öncelikle şunu söyleyeyim; Diyarbakır’da Sur’dan kaynaklı olarak ciddi sıkıntıların olduğu bir dönemde bu şekilde LGBT’lilerin gündeme getirilmesini insanın aklı almıyor.  Bu olsa olsa gündem değiştirme, yeni bir çıkış yakalama girişimi olarak değerlendirilebilir. Kimsenin cinsel tercihine karışacak durumda değiliz ama Diyarbakır’ın özelinde ve bölge genelinde böylesine tepkilerin olduğu bir durumda, bu hassasiyeti taşımadan bu paneli yapmak toplumdan ne kadar uzak bir anlayışla hareket ettiklerini ortaya koyuyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.