1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Her şeyin bir ilki, her şeyin bir bedeli var bu topraklarda
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Her şeyin bir ilki, her şeyin bir bedeli var bu topraklarda

A+A-

İlk insan, ilk peygamber.

İlk günah.

İlk cinayet, İlk kan.

İlk ŞERİK, ilk put, ilk Allah’a ortak koşma.

İlk fiil-i livata, ilk ZİNA, ilk tartıda ölçüde yalan.

İlk ŞARAP, ilk rüşvet, ilk ihanet, ilk alçaklık.

Hepsi bu topraklarda bulundu, hepsi bu topraklarda gerçekleşti.

İlk insan, ilk peygamber.

İlk ateş.

İlk yazı, ilk ticaret.

ilk din, ilk namaz, ilk ALLAH sesleri.

İlk şehir, ilk tapınak, ilk medeniyet, ilk devlet.

Hepsi bu topraklarda bulundu, hepsi bu topraklarda gerçekleşti.

Kaç gündür televizyonlarda, gazetelerde veya medyadaki analizlerden sıkıldım herhalde ki bu Ortadoğu da dönen olaylara biraz da tasavvufi yönden bakmak istedim.

Günahta burada sevapta burada, bu topraklarda.Bu topraklar kahraman gözüken o kadar şeytan, o kadar hain yetiştirdi ki, biz onlara bakarken gerçek kahramanlarımızı ya göremedik ya da farkında olamadık.

Bu topraklardan kastım Anadolu’nun da içinde yer aldığı Mezopotamya.Kutsal kitabımızı okudunuz mu hiç?Belki yanlış bir soru oldu veya okuyucularım bozulacak buna.Ne demek yani, Biz mübarek kitabımız Kuran-ı Kerim’i niye okumayalım diyeceklerdir.

Okudunuz vesselam da hiç dikkat ettiniz mi, dünya kuruldu kurulalı veya insanlık olarak biz kendimizi bildik bileli neden bu topraklarda kan dökülüyor?

Neden milletler birbiri üstüne habire devlet kurup birbirlerinin soyunu kurutuyorlar?

Neden medeniyete ait ilk şeyler bu topraklarda bulunduğu gibi medeniyetleri yıkacak ilk olgularda bu topraklardan çıkıyor?

Neden bu kadar çok peygamber geldi bu topraklara, başka yerlerde kıtalarda insan yok mu?Ha mutlaka ki biz Rabbim’in şu ahdine inanırız, “peygamber göndermediğim hiçbir kavmi yargılamayacağım’’.O halde bütün insanlığa peygamberler geldi amma velakin bunların en büyükleri veya Ulul-u Azam dediğimiz ve kutsal kitabımızda geçen beş büyük peygamber neden bu topraklara geldi.

Neden, neden, neden?

Lanet mi, Rabbimin lütfü mu?

Galiba sorular sormakla bitmeyecek ama cevaplarda soruların içinde.

Bu topraklar yaratılıştan beri Asr-ı Saadet dönemi hariç karmaşadan, kavgadan, savaştan başka bir şey görmedi.Allah-u Teala bu mübarek yerlere devamlı mübarek uyarıcıları gönderdi.Ama bu şunun da belirtisidir ki, böyle karmaşayla yaratılan bu topraklar kıyamete kadar bu karmaşayla gidecek olup hatta kıyametin sebebi de bu topraklar olacaktır galiba.

Dolayısıyla bakmışsın Osmanlı’nın Celalisi, Selçuklu’nun haşhaşi Hasan Sabbah’ı Fetö olur.Bizans yıkılır AB(D), Pers yıkılır Acem Oğlanı olur ama şu bir gerçek ki Türk Devleti ve Milleti dün Fatih olur, Mete olur, Gazi Mustafa Kemal olur, bugün Recep Tayyip Erdoğan olur.

Kıymetini bilene.

 

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.