1. YAZARLAR

  2. ORHAN SARIKAYA

  3. İhale+AKP=FETÖ
ORHAN SARIKAYA

ORHAN SARIKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

İhale+AKP=FETÖ

A+A-

AK Partinin kuruluş dönemleri olan 2001-2001 dönemlerine baktığımızda eski Anavatan Partisi ve Milli görüş düşüncesi ile birlikte eski adı Cemaat olan sonra CIAmaat'a evrilen ve günümüzde FETÖ'ye giden yapı üzerine kurulduğunu görüyor ve biliyoruz. İlk kuruluş aşamasına baktığımızda bir çok il, ilçe ve beldede o dönemde Zaman Gazetesi temsilcileri aktif kadrolarda yer aldı. Daha sonra ki süreçte ise Milli Görüşçülerin bir kısmı, Anavatan Partili kökenlilerin ise tamamı tasfiye oldu.

İşin özü Cemaat/CIAmaat/FETÖ tüm kadrolarıyla Ak Partinin tüm birimlerini ele geçirdi. Mevcut yapıda hala bu cemaat kökenliler var mı? VAR!

Ancak bu arada Halkın sevgi ve saygı beslediği Ak Partililer ile AKP'lileri birbirine karıştırmamak lazım...

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın tutuklanmaya çalışması aslında milat olması lazım gerekirken daha sonra gerçekleşen 17/25 Aralık darbe girişimi milat olarak kabul edildi. Kim tarafından şimdi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından.

Bariz darbe girişimi olan 17/25 Aralık süreci özellikle Cumhurbaşkanımız tarafından konuldu ki, Ak Parti içerisinde ki AKP'liler artık ayaklarını denk alsın diye!

AKP'liler dinledi mi? ASLA, ÇÜNKÜ ONLAR FETÖ'YE GÖBEKTEN BAĞLI, GÖBEKTEN....

Defalarca söylediğimiz bir şey vardı. Dedik ki 17/25 Aralık darbe girişimden sonra da AKP'liler FETÖ'ye gelir sağlıyor ve sağlamaya devam ediyor. Biz bunu söyledikçe 15 Temmuz darbe girişimini bu defa resmi milat almaya başlayan çevreler gördük. 15 Temmuz akşamına kadar 17/25 Aralık milat kabul edilmesine rağmen AKP'liler FETÖ'ye devlet eliyle kazanç kapısı açmaya devam ettiler. Bunu bizler söylerken dilimizde tüy bitti ama bir türlü duyuramadık!

15 Temmuz'a kadar kulak arkası edilen FETÖ ile mücadele de ise 15 Temmuz sonrası sıkıntılı! firmalar hemen ya tasfiye sürecine sokuldu yada o firmaların ortaklık yapıları değiştirildi. Firma sahipleri hemen şirketleri yanlarında çalıştırdıkları çaycı, temizlikçi gibi kişilerin üzerine devir etti. Kimi Firma sahipleri ise o firmaları kapatıp tekrar yerlerine yeni firmalar açtılar. Peki ne değişti? HİÇBİR ŞEY!

İhaleler ve rantlar artık ya yeni firmalar üzerinden verilmeye başlandı yada eski ama ortaklık yapısı değişen firmalara verilmeye devam etti. Ekseriyet ile yeni firmalar AKP'lilerin yeni gözde firmaları oldu. Öyle ki İhaleden ihaleye koşan temiz sicilli yeni firmalar kazançları üstüne kazanç katmaya devam ettiler. Kimi firmalar ise hiç istifini bile bozmadı, aynı şekilde İhalelere girmeye rant elde etmeye devam ettiler. Bunu bu kadar açık ve net söylüyorum, Neden mi?

Bu firmaların ihalelere girmesi ve bu ihalelerden kazançlar elde etmesi 15 Temmuz’dan sonra da sürdü de ondan. Kayyım atanan “23 şirkete 17-25 Aralık’tan sonra 77 ihalede toplam 183 milyon TL” aktarıldı. İhaleleri veren kurumlar arasında bakanlıklar, AYM, kamu hastaneleri bile var...

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın milat olarak kabul ettiği 17-25 Aralık’ın ardından kayyım atanan şirketlere verilen ihalelerden sadece bir kaçını sizlere göstereyim ve İhale+AKP=FETÖ eşitliğini daha netleştirmiş olalım....

AKBOR Boru Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye 25 Kasım 2016’da kayyım atandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 20. Bölge Müdürlüğü (Kahramanmaraş) ve DSİ Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğünden (Adana) toplam 30 milyon TL’lik olan iki ihale almış.

AKFA Teknoloji Ses ve Görüntü Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 26 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. Maliye Bakanlığı’na bağlı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO) Gaziantep Bölge Müdürlüğü ve Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO) İstanbul Bölge Müdürlüğünden toplam 1 milyon 600 bin TL’lik 8 ihale almış.

ANSA Otomasyon Bilgisayar Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti’ye 21 Şubat 2017 tarihinde kayyım atandı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Samsun Kamu Hastaneleri Birliğinden ve Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı Gaziantep Üniversitesi Rektörlük Özel Kaleminden toplam 5 milyon TL’yi aşan 5 ihale almış.

Silivri Cezaevi için ihale - ATLAS Sağlık Ürünleri Ticaret AŞ’ye 27 Eylül 2016 tarihinde kayyım atandı. Adalet Bakanlığı’na bağlı Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan değişik tarihlerde toplamı 276 bin TL’yi aşan üç ihale almış.

Aydınlı Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 25 Ocak 2017 tarihinde kayyım atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı TEDAŞ Genel Müdürlüğü (Ankara), Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü (TEİ- AŞ) Malzeme Yönetimi ve Ticaret Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TPAO) Makine İkmal ve İnşaat Daire Başkanlığından toplam 5 milyon 150 bin TL’yi aşan 5 ihale almış.

AYNES Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 1 Temmuz 2016 tarihinde kayyım atandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Hayvancılık Genel Müdürlüğünden 96 milyon 300 TL’yi aşan iki ihale almış.

BAKPİLİÇ Entegre Tavukçuluk AŞ’ye 8 Aralık 2016 tarihinde kayyım atandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünden 10 milyon 120 bin TL’yi aşan iki ihale almış.

BİR-TEL İletişim Teknolojileri Turizm San. Tic. Ltd. Şti’ye 21 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. Adalet Bakanlığı’na bağlı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından 2 milyon 975 bin TL’lik bir ihale aldı.

Çankallar Oto Doğrultma Oto Boyacılık Lokanta ve Unlu Mamüller İşletmesi Sanayi Ve Ticaret Ltd Şti’ne 21 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Antalya Kamu Hastaneleri Birliği, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumundan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Akköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Özel Eğitim Anaokulundan toplamı 1 milyon 840 bin TL’yi aşan 5 ihale almış.

F tipi ihalesi - DAYLAN Petrol Nak. Tur. Tic. Ltd. Şti’ye 25 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. Adalet Bakanlığı’na bağlı Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan 113 bin TL’yi aşan ihale almış.

DORUKKAYA Matbaa Yay. Rek. Mad. Enerji ve İnş. AŞ’ye 31 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. TRT Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim Toplum Daire Başkanlığı, Başbakanlık’a bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Devlet Kitapları Müdürlüğünden toplam 760 bin TL’yi aşan altı ihale almış.

FEVZİOĞLU Petrol Un Gıda Nakliyat Ticaret ve Sanayii Limited Şirketi’ne 1 Aralık 2016 tarihinde kayyım atandı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı İzmir Bornova Jandarma Tedarik Merkezi Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Ankara Tedarik Bölge Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Bursa Tedarik Bölge Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı İzmir Tedarik Bölge Başkanlığından 4 milyon 150 bin TL’yi aşan 15 ihale almış.

GARNET Tıbbi ve Teknolojik Sistemler AŞ’ye 22 Aralık 2015 tarihinde kayyım atandı. Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul Fatih Kamu Hastaneleri Birliğinden 2 milyon 19 bin TL’yi aşan iki ihale almış.

GÜRMED Tıbbi ve Teknolojik Sistemler Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’ne 22 Aralık 2015 tarihinde kayyım atandı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliğinden 10 milyon 840 bin TL’yi aşan bir ihale almış.

HACILAR Petrol Ürünleri Lokanta Nakliye Otomotiv Turizm ve Ticaret Ltd. Şti.’ne 7 Eylül 2016 tarihinde kayyım atandı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Düzce İl Emniyet Müdürlüğünden toplam 922 bin 500 TL’lik bir ihale almış.

İDEKS Danışmanlık Eğitim ve Bilişim Teknolojileri Medya Reklam Ticaret Ltd. Şti’ye 25 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Maliye Bakanlığı’na bağlı Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO) III No’lu Satınalma Daire Başkanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığından toplam 332 bin TL’yi aşan üç ihale almış.

İSF Yemek Yapımı Gıda Temizlik Turizm İnşaat Enerji Üretimi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 5 Ocak 2017 tarihinde kayyım atandı. Maliye Bakanlığı’na bağlı Siirt Defterdarlığı Personel Müdürlüğünden toplam 111 bin 780 TL’lik bir ihale almış.

KURSAN Petrol Tarım Nakliyat İnşaat Canlı Hayvan Süt ve Süt Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 30 Temmuz 2016 tarihinde kayyım atandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Balıkesir Orman İşletme Müdürlüğü ve Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğünden toplam 213 bin 800 TL’lik iki ihale almış.

RECEPOĞLU Kardeşler Petrol Gıda Tekstil Orman Ürünleri İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne 7 Eylül 2016 tarihinde kayyım atandı. Düzce Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Düzce Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünden toplam 3 milyon 324 bin TL’lik üç ihale almış.

SABİT Ölçme Değerlendirme Bilişim ve Tic A.Ş.’ne 1 Haziran 2017 tarihinde kayyım atandı. Anayasa Mahkemesi Genel Sekreterliği ve ÖSYM, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığından toplam 1 milyon 123 bin TL’yi aşan iki ihale almış.

SAĞLAM Taşımacılık Galericilik Gıda Maddeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 5 Ekim 2016 tarihinde kayyım atandı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Denizli Polisevi Şube Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Diğer Merkezler’den toplam 2 milyon 32 bin TL’yi aşan üç ihale almış.

SARILAR İnş. AŞ’ye 14 Haziran 2017 tarihinde kayyım atandı. Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Karayolları 13. Bölge (Antalya) Müdürlüğünden 3 milyon 327 bin TL’lik iki ihale almış.

VENERO Bilişim San. ve Ticaret Limited Şirketi’ne 23 Aralık 2016 tarihinde kayyım atandı. Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş Genel Müdürlüğü (TETAŞ) Satınalma Müdürlüğü ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TPAO) TP Petrol Dağıtım Anonim Şirketinden toplam 1 milyon 207 bin TL’yi aşan iki ihale almış.

Daha bunlar bazı bakanlıklar ve onlara bağlı kuruluşlarda gerçekleşen ihaleler, Yerel yönetimler dediğimiz Belediyeler ve bu belediyelere ait kuruluşlar tarafından verilen ihaleler ise şimdilik sır! Ne zamana kadar? 2019 seçimleri sonuçlanıncaya kadar. Bu verilen ihalelerde günü geldiğinde tek tek ortaya çıkar mı çıkar...

Hadi söyleyin şimdi bana, Ak Parti içerisine yuvalanmış İhale+AKP=FETÖ eşitliğinin neresi yanlış?

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.