1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. İslam Devriminden Pers Devrimine
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

İslam Devriminden Pers Devrimine

A+A-

Geçen günlerde Yemen'de ki İran kontrollü şii Husiler tüm Müslümanların kıblesi Kabe'ye balistik füze attılar. Tüm Müslümanlar deyince kendilerinin de Müslüman olduğunu biz kabul ediyoruz ama onlar kabul ediyor mu orası şüpheli.

Tarih gene tekerrür ediyor. Ama Allah-u Teala'nın ahdi de hala devam ediyor.

Geçmişe dönecek olursak, Yemendeki güçlü vali Ebrehe hem Yemen'i mamurlaştırmak hem de merkez kılmak amacıyla Kabe'nin alternatifi bir tapınak veya kilise inşa eder, Arapların kabeye gitmesini yasaklar. Araplar bu yasağa uymayıp tapınağı kirletip yıkınca Ebrehe Kabe'yi yıkmaya karar verir. Netice fil sürüsünden oluşan ordusuyla Kabe'ye gelir ve Ebabil kuşlarından oluşan bir ordunun karşısında yerle yeksan olur kendisi de ordusu da helak olur.

Bundan önce Peygamber Efendimizin dedesi Mekke Emiri Abbdulmmuttalib Ebrehe 'ye  gelerek, onu uyarır " Kabenin koruyucusu Allah'tır "der.

Gelelim günümüze, karşımızda Müslüman olduğunu iddia eden, Türklerin elinden emperyalist İngiliz oyunlarıyla alınarak önce Farsi Şah Pehlevi ailesine ordan da Fransa'da yetiştirilerek sözde İslam Devrimi adi altında gönderilen İmam Humeyni'nin şekillendirdiği Şii  bir İran devleti var.Kurulduğu günden bu tarafamüslümana eziyet etmekten başka hiç bir rolü olmamış,müslümanlar arasındaki ihtilaflarıkörüklemekten ve hatta bunları fitne seviyesine çıkarmaktan başka rolü olmamış, bir İran devleti var.

İran İslam Cumhuriyetiymiş, sevsinler sizi. Ne İslam cumhuriyeti? Bugün sömürgeciliği yaymak için elinde incillerle gezen papazlar ile eşitlik ve kardeşlik sloganıyla yola çıkıp Rus emperyalizminin oyuncağı olan kominist sistem neyse, İranın şii din anlayışı ta Pers Kralı Kiros'tan gelen anlayışla aynıdır.

Bugün İran, İslam adı altında İslamın adını kirleterek tamamen Pers yayılmacılığı yapmakta ve dikkat edin ne bir Hristiyana ne bir Yahudiye karşı çıkmayıp sadece ve sadece Müslümanları ezmektedir.

Dandik  Kudüs Tugayları diye bir örgütleri var, Kudüs'ün kurtarılmasından ziyade her haltı yapmaktalar. Hani Mavi Marmara olayından sonra gemilerle yola çıkıp yardım götüreceklerdi, hani bu yardımlarda önüne çıkan İsralliyi tepeleyeceklerdi, Hürmüz Boğazı'nı bile geçemediler.

Dedim ya tarih tekerrür ediyor. Geçmişte Kabe'de Hac mevsiminde olaylar çıkartan ve yüzlerce hacının ölmesine sebep olan İran, bugünde O mübarek toprak olan Kerbela da, Peygamber Efendimizin evlatlarının kanının döküldüğü Kerbela da Hacca gitmeyip alternatif hac yapıyorlar..

Yani Kabe'nin kendince alternatifini yaptılar. Sorarım size bugün ki İran'ın Ebrehe'den ve o zihniyetten ne farkı vardır?

Ve enteresan olan Kabe'yi yıkmak için atılan balistik füze gene Yemen tarafından İran'ın kontrolündeki Husilerce atılıyor. Ha Ebrehe'nin Yemen'i ha İran'ın Yemen'i.

Allah'ın ahdi devam ediyor, hikayenin sonu da birbirine benzeyecek inşallah!

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.