1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. İYİ Parti'de 54 il başkanı atandı
İYİ Parti'de 54 il başkanı atandı

İYİ Parti'de 54 il başkanı atandı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, başlattıkları yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında 54 il başkanının atamasının yapıldığını açıkladı.

A+A-

Koray Aydın, 81 ilde istifa sürecinin tamamlandığını, atama sürecinin de tamamlanma aşamasına geldiğini ifade ederek, “eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel BaşkanımızSayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle, sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır” dedi.

Yeniden yapılandırma çalışmalarının Meral Akşener Başkanlığı’nda toplanan İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın 30 Ağustos 2018 tarihinde aldığı tavsiye kararıyla başladığına dikkati çeken Aydın, planlı, şuurlu ve titiz bir çalışma yürüttüklerini, çalışmalarını söz verdikleri gibi kısa bir sürede sonuçlandırdıklarını ifade ederek, illerin akabinde aynı şevk ve kararlılıkla belirlenen ilçelerde de yeniden yapılandırma çalışması yapacaklarını, eş zamanlı olarak Mahalle Teşkilatlanması Programı için harekete geçeceklerini kaydetti.

GÖREVİ DEVREDEN BAŞKANLARA TEŞEKKÜRLER, DEVRALANLARA BAŞARILAR

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yaptığı yazılı açıklamada; atanan il başkanlarının aynı hızla yönetimlerini oluşturacaklarını, böylelikle yerel seçimler öncesinde yenilenmiş, zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edileceğini kaydederek şöyle devam etti: “Genel Merkezimizin tavsiye kararına uyarak İYİ Parti’de kaos beklentisi üzerinden nemalanmaya çalışan çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakan il başkanlarımızın ve yönetimlerinin sergilediği örnek tavır her türlü takdirin üzerindedir. Çeşitli gerekçelerle yeni dönemde görevi devreden il başkanlarımıza ve yönetimlerine şimdiye kadar gösterdikleri fedakârlık, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni atanan başkanlarımıza ve yönetimlerine de üstün başarılar diliyoruz.”

 

İYİ PARTİ’DE “YAPRAK DÖKÜMÜ” YAŞANMIYOR; YENİ FİDANLAR YEŞERİYOR

Koray Aydın, İYİ Parti’de yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında peş peşe gelen istifaların bazı basın organlarınca maksatlı olarak çarpıtıldığına değindi ve açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yeniden yapılandırma çalışmalarımıza imkân vermek için İstifa eden il başkanlarımızı sanki partimizden istifa etmiş veya bir daha dönmemek üzere yöneticiliği bırakmış gibi “İYİ Parti’de yaprak dökümü” başlıklarıyla sunan yandaş basının maksatlı haber ve yorumları net bir şekilde yalanlanmış, istifa eden il başkanlarımızın yarıdan çoğu yeniden atanmıştır. Atanan il başkanlarımız yönetimlerini mümkün olan en geniş şekilde oluşturacak ve böylece istifaların bir tasfiye değil, İYİ Parti ailesini büyütmek ve zenginleştirmek amacıyla yapılan bir yeniden yapılandırma çalışması olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla İYİ Parti’de “Yaprak Dökümü” yaşanmıyor, tam tersine yeni fidanlar yeşeriyor.”

İYİ PARTİ’YE EMEK VEREN HER ARKADAŞIMIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

Genel merkezden en ücra teşkilatlara kadar yeniden yapılandırma çalışmalarında sürecin, kırgınlıklara, dargınlıklara ve küskünlüklere fırsat vermeden yürütülmesi gerektiğinin altını çizen Koray Aydın, çeşitli sebeplerle atanmayan il başkanlarına da sıcak mesajlar verdi. Aydın şöyle dedi: “Bu süreçte gerek kendi istekleri ve gerekse genel merkezimizin takdiri doğrultusunda yeniden atanmayan il başkanlarımız başta olmak üzere, İYİ Parti için emek veren her bir arkadaşımız bizim için önemli ve değerlidir. Başkanlık ve yöneticilikten ayrılan veya atanan arkadaşlarımız bu görevleri bir bayrak yarışı gibi görüp, sorumluluk duygusu içinde hareket etmeli; devir-teslim, basın açıklaması ve sosyal medya paylaşımları başta olmak üzere her zaman örnek bir tavır sergilemeli; saygı, sevgi ve nezaketi elden bırakmamalıdır.”

İYİ PARTİ, TEK ADAM REJİMİNE KARŞI EN GÜÇLÜ ALTERNATİFTİR

Partilerinde başlattıkları yeniden yapılandırma çalışmalarının rekor derecede hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesinin partili arkadaşlarının şuurlu ve özverili tavırlarının yanı sıra, milletin büyük destek ve teveccühü sayesinde gerçekleştiğine dikkati çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, açıklamasını şöyle tamamladı: “Kuruluşu, teşkilatlanması ve parlamentoya girmesi gibi yeniden yapılandırma hızıyla da örnek ve öncü olan İYİ Parti, artık statükonun temsilcisi haline iktidar ortağı partiler karşısında, yeni, etkili ve güçlü bir alternatif olarak ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz açısından umut vadetmektedir. İYİ Parti, yenilenmiş teşkilatı, iddialı adayları ve zengin kadrosuyla yerel seçimlerin yükselen partisi olacaktır. Artık Türkiye’de yazılı ve görsel basın ne yazık ki tekelleşmiştir, tek adam rejimine ve onun iktidarına bağlıdır. Ezilenlerin, mağdur olanların ve haksızlığa uğrayanların demokrasi içinde toplanma merkezi İYİ Parti’dir. İYİ Parti, basındaki tekelleşmeye karşı, meydanlarda, caddelerde, sokaklarda milletimizle buluşacak, konuşacak ve bir araya gelecektir. İYİ Parti, Başkanlık Divanı üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Kurucuları velhasıl bütün organlarıyla 17 Eylül’den itibaren ülke genelinde başlatacağı yerel seçim kampanyasıyla önümüzdeki döneme damgasını vuracaktır.”

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından atandığı açıklanan 54 il başkanının isimleri şöyle:

 1. ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU
 2. ADIYAMAN – Kenan DOĞAN
 3. AFYON – Mehmet İNKAYA
 4. AĞRI – Cengiz ALPARSLAN
 5. AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ
 6. ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK
 7. AYDIN – Betül AKÇANEL
 8. BALIKESİR – Nedim TUNA
 9. BATMAN – Kısmet ÇELİK
 10. BAYBURT – Yılmaz KIRICI
 11. BİLECİK – Ahmet GÜRSES
 12. BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA
 13. BİTLİS – Ziya YOLDAŞ
 14. BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ
 15. BURDUR – Faruk ERKAN
 16. BURSA – Yahya BAHADIR
 17. ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR
 18. ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI
 19. DENİZLİ – Hasan AKGÜN
 20. DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU
 21. DÜZCE – Yunus Özay ER
 22. EDİRNE – Ekrem DEMİR
 23. ERZİNCAN – Ümit ÖZKER
 24. ERZURUM – İbrahim DUMLU
 25. ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA
 26. GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ
 27. GİRESUN – İbrahim ÖNAL
 28. GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ
 29. HAKKARİ – Gazi TATLI
 30. HATAY – Ali SEÇER
 31. IĞDIR – Fuat ATA
 32. KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL
 33. KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ
 34. KARS – Yüksel AKBABA
 35. KAYSERİ – Süleyman BOZKURT
 36. KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK
 37. KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN
 38. MARDİN – Süleyman AKAR
 39. MERSİN – Servet KOCA
 40. MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ
 41. MUŞ – Ramazan AŞIK
 42. NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ
 43. NİĞDE – Hakan TERECİ
 44. SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN
 45. SİİRT – Osman AYDAR
 46. SİNOP – Hasan ASLAN
 47. SİVAS – Volkan KARASU
 48. TOKAT – Ömer SAĞOL
 49. TRABZON – Azmi KUVVETLİ
 50. TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ
 51. UŞAK – Naci YILDIRIM
 52. VAN – Selim ÖZGÖKÇE
 53. YOZGAT – Metin ÖZIŞIK
 54. ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN

 

 

 

 

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KORAY AYDIN’IN AÇIKLAMASININ TAMAMI ŞU ŞEKİLDE:

 

BASIN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Başkanlık Divanımızca 30 Ağustos tarihinde alınan tavsiye kararı üzerine il teşkilatlarımızda başlatılan yeniden yapılandırma çalışmalarında istifa süreci tamamlanmış, atama süreci de tamamlanma aşamasına gelmiştir. Eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır.

Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır.

Aynı şevk ve kararlılıkla yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde devam edecek, illerin akabinde ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir. Bu aşamaların yürütüldüğü her il ve ilçede eş zamanlı olarak Mahalle Teşkilatlanması Programı için de harekete geçilecektir.

Atanan il başkanlarımız da aynı hızla yönetimlerini oluşturacak, böylelikle yerel seçimler öncesinde yenilenmiş; zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edilmiş olacaktır.

Genel Merkezimizin tavsiye kararına firesiz uyarak İYİ Parti’de kaos beklentisi üzerinden nemalanmaya çalışan çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakan il başkanlarımızın ve yönetimlerinin sergilediği örnek tavır her türlü takdirin üzerindedir. Çeşitli gerekçelerle yeni dönemde görevi devreden il başkanlarımıza ve yönetimlerine şimdiye kadar gösterdikleri fedakârlık, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni atanan başkanlarımıza ve yönetimlerine de üstün başarılar diliyoruz.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımıza imkân vermek için İstifa eden il başkanlarımızı sanki partimizden istifa etmiş veya bir daha dönmemek üzere yöneticiliği bırakmış gibi “İYİ Parti’de yaprak dökümü” başlıklarıyla sunan yandaş basının maksatlı haber ve yorumları net bir şekilde yalanlanmış, istifa eden il başkanlarımızın yarıdan çoğu yeniden atanmıştır.

Atanan il başkanlarımız yönetimlerini mümkün olan en geniş şekilde oluşturacak ve böylece istifaların bir tasfiye değil, İYİ Parti ailesini büyütmek ve zenginleştirmek amacıyla yapılan bir yeniden yapılandırma çalışması olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla İYİ Parti’de “Yaprak Dökümü” yaşanmıyor, tam tersine yeni fidanlar yeşeriyor.

Genel merkezden en ücra teşkilatlarımıza kadar yeniden yapılandırma çalışmalarında kırgınlıklara, dargınlıklara ve küskünlüklere fırsat vermeden süreci yürütmek, hepimizin başta gelen görevidir. Bu süreçte gerek kendi istekleri ve gerekse genel merkezimizin takdiri doğrultusunda yeniden atanmayan il başkanlarımız başta olmak üzere, İYİ Parti için emek veren her bir arkadaşımız bizim için önemli ve değerlidir.

Başkanlık ve yöneticilikten ayrılan veya atanan arkadaşlarımız bu görevleri bir bayrak yarışı gibi görüp, sorumluluk duygusu içinde hareket etmeli; devir-teslim, basın açıklaması ve sosyal medya paylaşımları başta olmak üzere her zaman örnek bir tavır sergilemeli; saygı, sevgi ve nezaketi elden bırakmamalıdır.

Partimizde başlattığımız yeniden yapılandırma çalışmalarının rekor derecede hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi, partili arkadaşlarımızın şuurlu ve özverili tavırlarının yanı sıra, milletimizin büyük destek ve teveccühü sayesinde gerçekleşmiştir.

Kuruluşu, teşkilatlanması ve parlamentoya girmesi gibi yeniden yapılandırma hızıyla da örnek ve öncü olan İYİ Parti, artık statükonun temsilcisi haline iktidar ortağı partiler karşısında, yeni, etkili ve güçlü bir alternatif olarak ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz açısından umut vadetmektedir.

İYİ Parti, yenilenmiş teşkilatı, iddialı adayları ve zengin kadrosuyla yerel seçimlerin yükselen partisi olacaktır.

Artık Türkiye’de yazılı ve görsel basın ne yazık ki tekelleşmiştir, tek adam rejimine ve onun iktidarına bağlıdır. Ezilenlerin, mağdur olanların ve haksızlığa uğrayanların demokrasi içinde toplanma merkezi İYİ Parti’dir.

İYİ Parti, basındaki tekelleşmeye karşı, meydanlarda, caddelerde, sokaklarda milletimizle buluşacak, konuşacak ve bir araya gelecektir.

İYİ Parti, Başkanlık Divanı üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Kurucuları velhasıl bütün organlarıyla 17 Eylül’den itibaren ülke genelinde başlatacağı yerel seçim kampanyasıyla önümüzdeki döneme damgasını vuracaktır.

 

İller itibariyle atanan İYİ Parti il başkanlarının isimleri şöyle:

 1. ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU
 2. ADIYAMAN – Kenan DOĞAN
 3. AFYON – Mehmet İNKAYA
 4. AĞRI – Cengiz ALPARSLAN
 5. AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ
 6. ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK
 7. AYDIN – Betül AKÇANEL
 8. BALIKESİR – Nedim TUNA
 9. BATMAN – Kısmet ÇELİK
 10. BAYBURT – Yılmaz KIRICI
 11. BİLECİK – Ahmet GÜRSES
 12. BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA
 13. BİTLİS – Ziya YOLDAŞ
 14. BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ
 15. BURDUR – Faruk ERKAN
 16. BURSA – Yahya BAHADIR
 17. ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR
 18. ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI
 19. DENİZLİ – Hasan AKGÜN
 20. DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU
 21. DÜZCE – Yunus Özay ER
 22. EDİRNE – Ekrem DEMİR
 23. ERZİNCAN – Ümit ÖZKER
 24. ERZURUM – İbrahim DUMLU
 25. ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA
 26. GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ
 27. GİRESUN – İbrahim ÖNAL
 28. GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ
 29. HAKKARİ – Gazi TATLI
 30. HATAY – Ali SEÇER
 31. IĞDIR – Fuat ATA
 32. KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL
 33. KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ
 34. KARS – Yüksel AKBABA
 35. KAYSERİ – Süleyman BOZKURT
 36. KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK
 37. KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN
 38. MARDİN – Süleyman AKAR
 39. MERSİN – Servet KOCA
 40. MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ
 41. MUŞ – Ramazan AŞIK
 42. NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ
 43. NİĞDE – Hakan TERECİ
 44. SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN
 45. SİİRT – Osman AYDAR
 46. SİNOP – Hasan ASLAN
 47. SİVAS – Volkan KARASU
 48. TOKAT – Ömer SAĞOL
 49. TRABZON – Azmi KUVVETLİ
 50. TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ
 51. UŞAK – Naci YILDIRIM
 52. VAN – Selim ÖZGÖKÇE
 53. YOZGAT – Metin ÖZIŞIK
 54. ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN

 

 

Koray AYDIN

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı

 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.