1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Karl Marx’ın Ümmeti Hz.Muhammed’in Kürtçü İslamcıları!
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Karl Marx’ın Ümmeti Hz.Muhammed’in Kürtçü İslamcıları!

A+A-

Türkiye siyaseti paradigmaların ortaklığından meydana geliyor. Aslında paradigmadan kaynaklanan kaos birbirini tamamlıyor ve kaos kendi düzenini oluşturuyor. Nasıl ki; Cumhuriyetin ilk yıllarında  yapılan devrimler, halk için halka rağmen yapıldıysa, siyasette yapılan bütün açılımlar da, halka rağmen yapılmıştır.

Gerek siyasi milliyetçilik hareketi gerekse siyasi İslamcılık hareketi, dış menşeli aktörlerin zorlaması ile başlatılmış, Türkiye iç dinamikleri kullanılarak millileştirilmiştir. Ha keza sol harekette bu paradigmadan nasibini almış, Avrupa'da fikri ve ideolojik yapısını tamamlayarak, Paris komünü gibi merhalelerden geçerek ve sosyal demokrasi, sosyalizm, komünizm evreleri içinde ayrışarak geldiği Türkiye'de, birden ne idüğü belirsiz ortanın soluna dönüşmüş ama bir türlü millileşememiştir.

68 Hareketi ile bilimsel sosyalizmi Türk topraklarına sokan güya devrimci kuşak, 70’li yıllarda Rus emperyalizmin kölesi olmaktan kurtulamamış ve bu efendi-köle ilişkisinin sol hareketin içerisine soktuğu en büyük fitnelerden birincisi "halkların kardeşliği" adı altında halkların birbirinden ayrılarak, emperyalizmin "böl parçala yönet" politikasına alet edilmesi, ikincisi ayrılıkçı faşist hareketlerin "ezilen halklar" ismi altında sol hareket içerisinde saklanmasına müsaade etmesi olmuştur.

80’li yıllara kadar CHP’yi Truva atı olarak kullanan Kürtçü hareket 90’lı yıllarda emperyalist devletlerin desteği ve silahlı mücadele veren kolun etkisiyle kendi partisini kurmuştur. O gün HEP, bugün HDP, CHP’den ayrılmış bir parçadır ve onun yavrusudur. Her yavru anasına benzediği için HDP de Kürtçülerin, demode Kemalizm’in değişik versiyonundan başka bir şey değildir.

Bir tarafta putlaştırılmış bir Atatürk zihniyeti diğer tarafta Peygamberleştirilmiş Apo zihniyeti. Nasıl ki bir zamanların Gezmiş’leri ve Çayanları’nın devrimciliklerini, bize Atatürk devrimlerinin takipçileri diye yutturmaya çalışıyorlarsa; bugünde HDPKK’nın Marksist  olarak çıktığı yolda faşizan ve emperyalizmin petrol bekçiliğini ezilen halkların mücadelesi diye sunuyorlar.

Bunların bir de bizi  ve dini duygularımızı kullanarak kendilerini ümmetin içinde saklayan ortakları var. Bizi her daim ırkçılıkla suçlayan,  her Türk milleti dediğimizde de, "üstünlük takvadadır" hadisini hatırlatan, "önemli olanın millet değil ümmet olduğunu" ve bizim küfür içerisinde olduğumuzu söyleyen bu İslamcı maskeli Kürtçü grup için söz konusu Kürt olunca ve Kürt kelimesi her zikredildiğinde ne takvanın üstünlüğü kalıyor ne de ümmetin birliği.

Geçmişte Napolyon gizli Müslüman, Prens Charles gizli Müslüman diye ümmeti uyutup emperyalizmin köpekliğini yapan bu İslamcı maskeli Kürtçü kanat, Biden denilen ahlaksız adamla görüşmek için önünde sıraya dizilmekten utanmıyor bile.

Başındaki imama dinden çıkmadıkça itaat edilmesini söyleyen bir anlayıştan, "başındaki imama ihanet edin", "arkasından bıçaklayın" anlayışına savruldu ümmetçi Kürtçü kardeşlerimiz!

Görüşmede, bir yanda Marksist Leninist ve ateist  PKKHDP temsilcileri bir yanda ümmeti Muhammed’in İslamcı maskeli bölücü Kürtçüleri.

İslamcı maskeli Kürtçülerin ise CHP’den ayrılan yavrularından bir farkı var ki; onlar hala ve de hala AK Parti ve bazı cemaat ile tarikatların içerisinde gizlenmeye devam ediyor olmaları. Hala ayrılma cesaretini gösterememişler; çünkü ümmet içinde olmak onlara derin kalkanlar ve maddi olanaklar sağlamış ve "alnı secdeye gelen adamdan zarar gelmez" mantığıyla hareket eden kadim Türk milletinin hassas dini duygularıyla oynayıp, onları kandırmaya devam etmek ve ümmetin asalağı olarak yaşamak  ama ihanete bu şekilde devam etmek işlerine gelmiştir.

AK Parti ilerleyen zamanlarda bu güruhun hem partiye hem de Türkiye’ye ne büyük zararlar verdiğini çok yakında görecektir.

Hendekleri kazanlar HDPKK çizgisinde olsa dahi onların başarısızlığı nasıl oluyorsa, bizim İslamcı maskeli bölücü Kürtçüleri, tekrar açılım, tekrar çözüm masası kurulsun diye hükümet ve toplum nezdinde algı operasyonuna iterek, ortaklıkta buluşturuyor.

Bugün, "safları sık tutalım, aman aramıza fitne girmesin, Müslüman’ın kardeşi Müslüman’dır" diyen bizler; yarın İslamcı maskeli Kürtçüler sakalımızı değil kolumuzu kestiğinde, geri dönülmez yola girdiğimizi göreceğiz.

Türk Milletinin ruhu kıyamdadır.

Bu topraklar ebedi vatanımızdır ve Allah'tan başka hiçbir gücün bu gerçeği değiştirmeye kudreti yetmeyecektir!

Velhasıl; Türk milleti ve evlatları, ceddinin yolundan sapmayacak, yine Allah'ın ismini yüceltmek için İlay-ı Kelimetullah peşinde koşmaya devam edecek, zalime karşı mazlumun yanında duracak ve etnik kökeni ne olursa olsun, dini ve mezhebi ne olursa olsun, açını da doyuracak, üstünü giydirecek, hainlerin de cezasını verecektir.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.