1. YAZARLAR

  2. NURAY BAŞARAN

  3. KHK: Kahraman Halkın Kurtuluşu!!!
NURAY BAŞARAN

NURAY BAŞARAN

Yazarın Tüm Yazıları >

KHK: Kahraman Halkın Kurtuluşu!!!

A+A-

Söze  15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizi ziyaret eden ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın  (24 Ağostos 2016 tarihindeki) cümleleriyle başlamak isterim.. Biden o gün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak, "Biz olaylar olurken bunun gerçek olup olmadığını veya bir internet oyunu olup olmadığını, ciddi olup olmadığını anlayamadık" diyor önce. Ve devam ediyor:

Türk halkının müttefiki olarak şunu söylemek istiyorum . ABD  Türkiye'yi tam olarak desteklemektedir. Türkiye halkı ve hükümeti herhangi bir şekilde yardım isterse biz bunu sağlamaya devam edeceğiz.  Biz olaylar olurken, bunun gerçek olup olmadığını anlayamadık. Bu son derece şaşırtıcıydı. Biz şundan dolayı üzgünüz ki ben sizin parlamentodaki yerinizi, Başbakan'ın dairesini ziyaret ettiğimizde, beton parçalarını gördüm, çelik boruları, kırılmış camları, delinmiş tavanları gördüm. Hatta sizin ofisinize kadar yürüdüm çok şükür siz orada değildiniz çünkü harabeye dönmüştü. Bu bombalar Türkiye demorkasinin kalbine düşmüştü.

Sadece parlamento binası hasar görmedi, Türk halkının güvenlik duyguları da hasar gördü. Sadece yaralananlar değil, bütün Türk halkı bu duyguyu yüreğinde hissetti..

Ben bir cep telefonuyla yapılan kaydı gördüm. Bu çağrıdan sonra  Türk halkının cesaretine hayran kaldık. Onlar tankların üstüne çıktılar, bunu da demokrasinizi korumak için yaptılar, siper oldular. Siz bu bölgede şehit diyorsunuz, biz onlara büyük kahramanlar ve vatanseverler diyoruz.

Biz sadece onların kahramanlıklarını alkışlamakla kalmıyoruz, onların demokrasiye olan bağlılıklarını alkışlıyoruz. Onlar kendi ülkelerinin güçlü, canlı ve demokratik kalması için hayatlarını verdiler. Onların fedakarlıklarını hiçbir zaman unutmayacağız, onlar Türk tarihinde hiçbir zaman unutulmayacak.

Dün bunu söyleyenler bugün karşımıza Kudüs ile çıkıyorlar. Dün yanımızda olduğunu söyleyip de karşımızda duranlar,  sadece tek bir şeyden korkuyorlar. Biden’ın sözlerini burada yazdım. Çünkü tüm dünyanın korktuğu tek bir şey var: Kahraman Türk milleti! Sahip olduğu kudreti Ata’sının da en güzel anlattığı şekilde, ‘ damarındaki asil kanda’ taşıyan bu millet KHK’lar ile mi kurtulur, yoksa  KHK’lar yönetenleri mi kurtarır????

Yedi düvele kahramanlığı ile tarih yazmış bu milletin KHK’ya mı ihtiyacı olur? Bunu ne muhalefet, ne de iktidarın söylemlerine bakınca ne yazık ki anlayamadıkları   görülüyor. Tankın üstüne çıkan Ayşe Teyze, Mehmet Amca, Ahmet Abi… daha niceleri için o gün KHK  mı vardı? Ya da KHK çıkacak diye mi bunları yaptılar? Veya tırnağım çizilse gazi sayılıp tazminat alacağım veya gazi olup ömür boyu maaş alacağım diye mi düşündüler sizce? Kaldı ki dağda terörle mücadele edip bedeninde hala kuşun taşıyan ve  gazi bile saymadığımız binlerce vatan evladı da sadece bayrağı bu coğrafyada dalgalansın duygusu ne inancı dışında bir beklenti içinde değildi… Olmadı. Ve onlara hak ettiklerini vermediğimiz halde binlerce vatan evladı bu mücadeleye hazır vaziyette bekliyor. Sonuç? Sonuç şu:

Kimse  bu kahraman halkı,  Kanun Hükmünde Kararnamelere hapsetmemeli!!!! Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere,  kahraman halkın kurtuluşu halkın kendi asil iradesindedir.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.