1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Kimisi Mehdiyi Bekler, Kimisi Reytingi!
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Kimisi Mehdiyi Bekler, Kimisi Reytingi!

A+A-

Kimisi Mehdiyi bekler, kimisi de Mesih’i.

Tanır mısınız Ankara Mamak’lı Osman Amcayı. Eski mühendisdir,  ömrü evlatlarını büyütmek için şantiyelerde geçmiştir, ayakkabılarını ne zaman görsem tozun toprağın içerisindedir. Çalışkan adamdır vesselam. Tam altı evlat büyütmüş, onların inançlı ve muhafazakar yetişmesi için elinden geleni yapmıştır.

Otobüs emeklilere beleş ya, belediyenin önünden otobüse biner doğru Ulus’a. Hacı Bayram da namazını kılar,  Ankara Hali’ni gezer, meydandaki Atatürk  heykeline doğru ters ters , “bu put gene burada” deyip nazar ederek  fesupanallah çeker sonra doğru eve.

Eski ülkücüdür kendisi, Türkçe Olimpiyatları, Türk’ün bayrağını sallıyoruz dünyanın 140 ülkesinde ayağına, birazda çocuklarının etkisiyle altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet şebekesinin en altında yaşar giderdi.

Uzatmayayım Osman Amca öleli bir yıl oldu. Duydum ki çocuklarının ikisi FETÖ’den içeri alınmış. Kendi fikrine göre putperestlikle mücadele eden Osman Amca’nın çocukları Pensilvanya’ya gidemediği için FETÖ’nün alçıdan elini öpüp göreve başlamışlar. Komediye bak ya, putperestlikle ve şirkle mücadele edenler kendi putunu kendi şirkini yaratır olmuşlar.

*

Üniversite yılları her zaman cebimizde paramız olmuyor, Ankara Basın Yayın yıllarımız. 90’lı yılların hemen başı. Sol ekolün son derece etkili olduğu okulda iki tane ülkücü var. Biri bendeniz, diğeri Zihni Çakır evet Genel Yayın Yönetmenimiz.

Okulda FETÖ’cü bir iki kişi var. Halim selim adamlar, abi misafir edelim bize gidelim diyorlar, ne zaman parasız kalsam yapışıyorlar yakama, e tabi maklube yemekte var işin içinde, pazarlık ediyorum, oğlum sigara içirmiyorsunuz evde, içirirseniz giderim diyorum, Zihni’ye bakıyorum sen de gel diye, ben gelmem diyor. Gelmezsen gelme deyip ben gidiyorum, anlatıyorlar Fetoşu. Sonunda yemek geliyor da kurtuluyoruz Fetoşdan. Kitaplarını hediye ediyorlar, oku mutlaka diyorlar.

Ertesi gün soruyorum, yahu neden bu adamın ismi, M.Fethullah, ilk açılımı nedir isminin, Mehmet mi, Muhammed mi diye. Cevap alamıyorum. Bir hafta onlar bana habire kitap veriyor ben habire bu ismin açılımı nedir diye soruyorum, sonunda diyorlar ki abi ilk ismi Mehdi’dir. Olabilir diyorum çünkü Güneydoğu da veya Doğu da Mehdi çocuklara konulan bir isim.

Türk-İslam Dünyasına olan samimiyetimi bildikleri için, ”Öyle değil abi, o gerçekten Mehdidir. İnsanları kurtaracak olan, Peygamber Efendimizin soyundan gelen, beklenen kutsal kişi  Mehdidir, kimseye söyleme” diye kulağıma fısıldıyorlar. Tembih üstüne tembih aman kimseye söyleme diye.Bunu bana diyen kişiyi okul bitince bir daha görmedim bile.

Bunu niye anlattım şimdi? İki tane olay için...

Birincisi televizyonlar itirafçılardan geçilmez oldu. Nurettin Veren’ler, Hüseyin Gülerce’ler, Latif Erdoğan’lar. Demek ki acayip reyting alıyorlar. Hüseyin Gülerce konuşuyor konuşuyor ama dikkat edin hiç isim vermiyor. Latif Erdoğan’sa can alıcı sorulara bilmiyorum, ben görmedim veya ben oradayken bu şahıslar yoktu diye kaçamak cevaplar veriyor.

Bana 18 yaşında bu adamın Mehdi olduğu, dini düzeltmek için geldiği  telkin edilirken, bu zevatlar 30 sene 35 sene hizmet ettikleri adamın ne halt olduğunu bilmediklerini, 17-25 Aralıktan sonra öğrendiklerini söyleyip söyleyip duruyorlar. O şahıslar hep FETÖ’nün sonradan değiştiğini, hareketin başka mecralara kaydığını anlatıp yalan üstüne yalan söylüyorlar. Amaçları kendilerini temize mi çıkarmak yoksa cambaz bak cambaza deyip FETÖ’yle yapılan mücadeleyi mi sulandırmak belli değil.

İkincisi TRT de geçen günlerde FETÖ operasyonu yapıldı ve bir kısım TRT elemanları tutuklandı. Devede kulak yetmez ama inşallah arkası gelir diyorum. Hani bana FETÖ’nün ilk adı Mehdi’dir, dünyayı kurtaracak olan, alemlara nizam verecek olan odur deyip kulağıma fısıldayan zevat var ya, işte TRT de FETÖ’den dolayı tutuklanan eski haber müdürleri Ahmet BÖKEN’di.

Şimdi soruyorum TRT darbe gecesi işgal mi edilmiştir yoksa teslim mi edilmiştir?

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.