1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Nerde lan bu 16 Devlet?
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Nerde lan bu 16 Devlet?

A+A-

Ne kadar da övünç kaynağıdır bizim için tarihte 17 tane devlet kurmak.

Düşünsenize hiçbir millet bizim kadar devlet kuramamış, Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Hindukuş Dağlarına kadar devletler imparatorluklar kurmuşuz, daha kurduğumuz beylikler, atabeylikler, zengiler bu sayının içinde yok.

Kendi devletini kuramamış ama oluşturdukları boy birlikleriyle değişik milletlere ait devletleri çalkalamış veya muhtariyet kazanmış Türk boyları ve tarihin karanlık veya aydınlatılmaya muhtaç dönemlerindeki Ön-Türk topluluklarını ise hiç saymıyorum.

Bugünkü Almanya 4.cü Almanya, bugünkü Fransa 3.cü Fransa diye kabul edilirken bizim Türkiye Cumhuriyeti, Rus emperyalizmin elinden kurtulup bağımsızlığını ilan Türk devletleri hariç 17.ci Türk Devleti. Üstelik hem Almanya hem Fransa aynı yerli yerinde duruyor coğrafi konum olarak.

17.ci devleti kurmak demek 16 tane devleti de yıkmak demektir arkadaş. Çok çabuk devlet kurabilen bu millet çok da hızlı devletini yıkabilmektedir. Büyük fedakarlıklara “ya devlet başa ya kuzgun leşe” felsefesiyle hareket eden bu millet , içinden de çok hızlı hainler ve alçaklar üretebilmektedir.

Bu milletin genetik özelliklerini Bilge Kağan taşlara nakış nakış işletmiş. İpekli kumaşlara, Çinli güzel kızlara, tatlı sözlere nasıl kandığını, bugünkü manada paraya pula, mala mülke ve kadına, kıza düşkünlüğünü, ne kadar saf millet olduğunu, açken  nasıl sağa sola saldırdığını, varken nasıl da dönüp arkasına bakmadığını bir bir anlatmış.

Anlatmış da ne olmuş beyler, 16 tane daha devleti kurup, çatır çatır yıkmaya devam etmişiz. O gün düşman Çinliymiş, sonra Bizans olmuş, bugünse bize aynı numaraları çeken AB olmuş, ABD olmuş. Bizim millette Amerikancı olmuş Almancı olmuş, Rusçu olmuş, İrancı olmuş hatta bu mandacılar günümüzde bile hem de meclis kürsüsünden bunu savunmuş, ama bir türlü kendi olamamış, yani hastalık devam ediyor.

Hele Osmanlı İstanbul’un fethiyle Bizans’tan öyle hastalıklar kapmış ki, o ayrı bir yazı konusu.

Günümüze gelelim değişen ne?

Kocaman bir hiç. Hala aynıyız, ancak büyük trajediler yaşarsak, belirli bir dönem bir araya gelip birlik oluyoruz, rahata erdik mi  kıskançlık, kibir, cimrilik, haset, isyankarlık, itaatsizlik, hainlik, onun bunun adamı olmak, şuculuk , buculuk  v.s her şey yeniden başlıyor.

2002 den sonra cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi hızla gelişip büyümeye başlayan Türkiye artık kendine dar gelen kalıpları kırmaya, kendine biçilen figüranlık yerine kendi rolünü belirlemeye, yüzyılın biçtiği kısır döngüden hızla uzaklaşıp mazlumların sesi olmakta, halkını ve milletinin ekonomik refah seviyesini yükseltmeye çalışmaktadır.

Ama gene hastalıktan bu hastalığın getirdiği mikroplardan ve hainlerden kurtulamamaktayız.

Gezi süreci, Kürtçü terör, darbe planları, Fetöcü yapılanmalar, gazetecilikle casusluğunun ayrımına varılamaması, devlet adamları ve bürokratlardan satın alınmalar, devşirme hainler, kaset operasyonları sonucu ülke tekrardan yıkılmanın, bölünmenin, parçalanmanın eşiğine adım adım getirilmektedir.

Her ne kadar Recep Tayyip Erdoğan giderse ülke güllük gülistanlık olacaktır görüntüsü verilse de, hedef Cumhurbaşkanı şahsında Türkiye Cumhuriyetidir.

O gün Çinlilerden emir alan hain beyler, bugün İngiliz kraliyet ailesinden, Alman şansölyesinden, Putin çarından, Obama belasından, İran Şia’sından emir ve para almaktadır.

Aklınızı başınıza toplayın beyler, biz 18'inci Türk Devletini kurmaya kurarız da arada geçen zaman, dökülen kanlar, zayi olan genç insanlar ve mahvolan bu coğrafya ,bu mazlum millete aittir.

Sözün kısası Bilge Kağana ait “üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini, töreni kim bozabilir.”

hakanpolat006@gmail.com

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.