1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. Sarı Gelin’in bizimle problemi var
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Sarı Gelin’in bizimle problemi var

A+A-

Nerde kalmıştık diye başlamak lazım…

Ermeni dönmelerinin kimliklerini açıklamalarını istemiştim ve son cümlelerim şunlardı.

Oysaki ne devir 20 yy. başları ne de 90’lı yıllardaki gibi vesayet rejimi gündemde artık. Tıpkı Sebataylar gibi “biz buyuz” diyebilirler. Kimse onlara siz Ermenisiniz diye ne baskı ne zülüm yapar. Kimse Kiliseye gidiyorsun diye yakalarına yapışmaz. “Mahalle baskısından çekiniyor gibi görünüyorlar ama aslında kazanımlarından vazgeçmek istemiyorlar.”

Oyunu kuralına göre değil; hep yandan yandan oynamayı tercih ediyorlar.

Ermeni Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan  aynen şöyle diyor; "Türkiye'de 100 binin üstünde gizli Ermeni var." Ateşyan, Tunceli'nin yüzde 90'ının Ermeni olduğunu da savunuyor.

Anne tarafından Ankara Keskinli, baba tarafından Kayserili olan Almanya Ermeni Patriği Karekin Bekciyan, Türkiye’de ismini değiştiren yaklaşık 500 bin Ermeni olduğunu savunuyor ve "Adıyaman’da, Rize Hemşin’in oralarda bir sürü ismini değiştirmiş insanlar var” diyor.

Örnekler çoğaltılabilir! Şu kesinlikle yanlış  anlaşılmamalı ki; insanların soyuyla sopuyla bir derdim yok, ırkıyla milletiyle de bir derdim yok. Amma velakin kendilerini gizleme ve saklamalarıyla ilgili sıkıntılarım var.

Dünya savaşında düşman belliydi, İngiliz, Fransız, Yunan, Rus, bayrağı belli, kıblesi belliydi. Ama içimizde olup bizden olunca, ”aslında peygamber efendimiz münafık diye adlandırıyor bunları” sıkıntım var arkadaş.

1915'te öldü denilen Ermeniler, Türkiye'de Kürt olarak yaşıyor. Birçoğu da Alevi Kürt kisvesi altında adları Ali, Mehmet, Ahmet, Kemal, Hasan v.s...

Ermeni kimliklerini Alevi kisvesi altına, Kürt kimliği altına gizliyorlar.

Bölücülük veya hainlik yaptıkları zaman kolluk güçleri müdahale edince  'devletin askeri polisi Alevilere saldırdı' diyorlar. Oysa ki Molotof kokteyleri atan, polislerimizi şehit eden bu şer odakları...

Basında sol cenaha baktığımız zaman çoğunun Alevi olduğunu gördüğümüz pek çok gazeteci her nasılsa kripto Ermeni olduğunu gizliyor. Hacı Bektaş’ın, Taptuk Emrelerin, Yunusların yolundan gitseler de kurban olsak biz onlara.

Basında sol cenah diyoruz ama sağ cenahı da unutmamak lazım. Bizim mahalle diye adlandırılan ve hükümetin borusunu sorgusuz ve sualsizce öttüren her devrin adamı olan nice kripto dönmelerimiz var; bunu da bir kenara not etmeli.

Ağrı'da Sırrı Sakık, Diyarbakır’da Selahattin Demirtaş ve diğer hanım ağalar ne diyor? "Anamız Kürt babamız Ermeni" veya tersi... Onlara, Ermenilik Türklük’ten daha sevimli. Bu mesaj kime ve nereye? Ermenilere. Güneydoğu’da gizli "Kürt Alevisi" adı altında Ermeniler saklı. Tüm HDP ve PKK faaliyetlerinde Ermeniler hakim.

Avazturk genel yayın yönetmenimiz Zihni Çakır yazmıştı; HDP vekilleri, Hasiple Sırrı, Halaçoğlu’na gidiyorlar biz kimiz diye. Sırrı Ermeni, Hasip Türk çıkıyor. Çok üzülmüştüm okuyunca Hasip’in durumuna, zavallı adam Türk çıktı ya. Ulan git, o kadar uğraş, didin, Kürtçülüğü savun, Türk çık; olacak iş mi?

Bir sonraki yazımızın başlığı “Ermeni olduğunu keşfeden Kürtler!Kürt olduğunu keşfeden Ermeniler...”

Görüşmek üzere efendim.

 

 

 

 

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.