Hakkımızda

Avaz-Türk olarak;

Verilerde gazeteciliğin evrensel kurallarını uygulayacak, kesinlikle objektif ve tarafsız olacağız. Yorumlarda ise herkes gibi bizim de bir bakış açımız, referans noktamız olacak.

Yorum ve bakış açımızda ne objektif ne de tarafsız olacağız.

Tuzakların, desiselerin, ihanetlerin bu ülke ve bu milletin üzerine kabus gibi çöktüğü bir noktada, Avaztürk olarak bizim tarafsız kalma gibi bir lüksümüz yok, olamaz da. Zira her şeyden önce Allah bizi taraf yaratmış, Hakkın yanında Batılın karşısında taraf olarak yaratmış. Biz de hakkın yanında, batılın karşısında taraf olacağız.

Bu haklı mücadelede tek bir dayanak ve referansımız var; o da İslam. Ülkenin, devletin ve milletimizin bekasını ilgilendiren noktalarda, aydın ve gazeteci refleksinden ziyade, bu ülkenin sıradan bir Müslüman evladı gibi hareket edecek, tavrımızı koyacağız.

Bir Müslüman olarak Irkçılığı, asabiyeti asrın vebası olarak görüp, onunla mücadelede sonuna kadar ısrarlıyız. Ama diğer taraftan ırkçılıkla mücadele maskesi altında Türküm ve Türkiye demeyi suç olarak göstermeye çalışan çift kimlikli ihanet odaklarına karşı da şiddetle karşı çıkacağız.

İbn-i Haldun’un dediği gibi; coğrafya kaderdir. Bu ülkenin de bizim kaderimiz olduğuna inanıyoruz. Ve bu kadere sahip çıkacağız, en azından bu yolda ölümüne mücadele edeceğiz.

 

Haber Yazılımı