1. YAZARLAR

  2. HAKAN POLAT

  3. YEREL TV VE MEDYALARA DİKKAT!
HAKAN POLAT

HAKAN POLAT

Yazarın Tüm Yazıları >

YEREL TV VE MEDYALARA DİKKAT!

A+A-

Deccalin Ordusu Fetö’nün 15 Temmuz ve bu sürece gelene kadar ne şekilde örgütlendikleri, gençlerimizi ve sade, saf vatandaşlarımızı dini duygularını kullanarak nasıl emellerine alet ettikleri açık seçik ortada.

Aslında bugüne kadar çok fazla irdelenmeyen bir konuda bu hain ve emperyalizmin köpekliğini İslami motiflerle kullanan çetenin yerel yazılı ve görsel basındaki etki alanı.

Tabi biz hep Samanyolu, Bugün, Kanaltürk, Zaman, Sızıntı gibi FETÖ’cülerin birebir elinde olan medyayı ve bunlara yapılan operasyonları gördük. Bunların bir kısmı Türkiye’den kaçtı bir kısmı ise kriptoluğuna bir şekilde devam etmekte. Eğer FETÖ ve işbirlikçileri nasıl ki şehir şehir, ilçe ilçe hem devlet birimleri ve hem de esnaf ve işadamları şeklinde örgütlendilerse, yerel medyalarda da örgütlenmemeleri imkansızdır.

Can Erzincan Tv ile başlayan bu adım  bu kanalın kapanmasıyla sona ermiş midir?

Bence ermemiştir.

Ama klasik sessizliğe gömülerek işleri ve örgütlenmeleri büyük bir suskunlukla yaparak bugünlere gelen FETÖ hainleri, başarısız 15 Temmuz girişiminden sonra yerel basına sızmakta ve/veya nüfuz etmeye çalışmaktadır.

Çünkü yerel bazda çalışan görsel ve yazılı basın yaşayabilmek için reklama ihtiyaç duymakta dolayısıyla küçük ilçe ve şehirlerde yeteri kadar reklam alamayan bu basın, ister istemez ekonomik anlamda parası olan birilerinin veya örgütlerin oyuncağı haline gelmektedir.

Geçenlerde kanallar arasında zapping yaparken Abant TV isminde bir kanala denk geldim. Bolu’dan yayın yapan kendi halinde mütevazi yerel bir TV kanalı, Bolu’da ki  yerel yayınları takip ederim çünkü Bolu FETÖ’yle mücadelenin çok çetin olduğu, Sayın Bolu Valisi Aydın Baruş ve Sayın Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy ve ekibinin gecenin yarılarına kadar FETÖ ve hainlerini temizlemek için canla başla çalıştıkları ve gazeteci dostum, abim İmdat Aslan’ın yaşadığı ve bu terör örgütüyle hayatını göze alarak mücadele ettiği bir şehir. Hoşuma gitmeyen birkaç konuşmayı izleyince  küçük bir araştırma yapma gereği duydum.

Sahibi Urfalı.Yani Bolu’yla bir alakası yok. Ama çok da önemli değil, nereli olduğu. Sonuçta kanal reklam almalı ve  finans sorununu çözebilmeli. Bir TV kanalı yürütme işi de et veya bakkal reklamıyla yaşayacak kadar ucuz değil. İşte tüm yerel bazda yayın yapan kanalların yanlış yerlerle ilişkilerin başladığı yer de tam bu nokta yani finans sorunu. Ve bir bakıyoruz Bolu’da FETÖ’nün en büyük merkezlerinden biri olan Highway ve eski sorumlusu vatan haini kaçak Adnan Daylan’la ilgili bu kanal vasıtasıyla youtube dan yayınlanan ve daha sonra silinen görüntüler, karşılıklı nemalaşmalar, ahbap çavuş ilişkileri.

Dolayısıyla da bu ahbap çavuş ilişkisinin duygusal mecburiyetinde FETÖ’yle mücadele eden bürokratları karalama ve bu bürokratları pasifize etmeye alet olma ve FETÖ’yle mücadeleyi sulandırma. Eee, ne demişler “gavurun ekmeğini yiyen kılıcını çalar.”

Abant Tv sadece bir örnek ama bunun gibi bayağı görsel ve yazılı medya kanalları ama kripto olduklarından ama finans sağlamak amacıyla ne yazık ki bir şekilde Deccalin ordusu FETÖ’ye alet olmaktalar.

Bir gazeteci olarak bu yayınların ne zor koşullarda yapıldığını bilen bir insanım. Yeri gelir ailenden yeri gelir zamanından yeri gelir cebindeki parandan taviz verirsin. Ama hiçbir zaman vatanından taviz veremezsin, hiçbir zaman üç kuruş para için terör örgütlerine alet olamazsın.

 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.