'2016 ihracatımız 155 milyar dolar olacak'

'2016 ihracatımız 155 milyar dolar olacak'

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Genel ihracatımız 155 milyar dolar, 2023 yılı sadece hizmet ihracatımız ise, 150 milyar dolar olacak" dedi.

Kayseri Valiliği'ni ziyaret eden Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, TBMM'de başlayan 2016 yılı bütçe görüşmelerinin 13 günlük maraton ardından tamamlanacağını anlatırken, Türkiye’nin 2016 yılı genel ihracat tutarı tahminin 155 milyar dolar, turizm gelirlerinin başta olmak üzere hizmet ihracatı hedeflerinin ise 2023 yılı sonu için 150 milyar dolar olduğunu söyledi. Elitaş, "Hizmet sektöründe kış turizmi de önemli yer tutmaktır. Turizmde çeşitliliği artırmak için kış turizmini de yabancılara sunacağız. Ticari faaliyetlerimizi de artıracağız" diye konuştu

"KILIÇDAROĞLU KOMİSYONA TEMSİLCİLERİNİ GÖNDERSİN"

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte TBMM’de 3.5 yıl birlikte grup başkan vekilliği yaptığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

"TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın tüm parti liderlerine olduğu gibi CHP liderine de mektup yazması olağandır. Masaya oturup, kalkmak CHP’nin gelenekleri arasındadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her şey TBMM’de Anayasa Komisyonu&nda konuşulmak üzere partisinin temsilcilerini yeniden komisyonda görevlendirsin. Bunu da bugün Kayseri’ye yapacağı ziyarette check etsin."

Ekonomi Bakanı ve Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, ev sahibi olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve eski bakan, Kayseri milletvekili Taner Yıldız ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Ak Parti Kayseri il başkanı Cahit Özden ile birlikte Valilik, Büyükşehir, Ak Parti ve Erciyes dağı ziyaretlerini ‘Ekonomik olsun’’ diye 38 BB 001 plakalı siyah bir minibüsle yaptırdı.