'3 boyutlu dijital fabrika' açıldı

'3 boyutlu dijital fabrika' açıldı

OSTİM OSB'de oluşturulan 3 boyutlu dijital fabrikanın kapıları sanayicilere açıldı.

OSTİM Teknoloji AŞ ile + 90 Hızlı İmalat Teknolojileri AŞ'nin işbirliğiyle OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) oluşturulan 3 boyutlu dijital fabrikanın kapıları sanayicilere açıldı.

Fabrikanın tanıtımı dolayısıyla OSTİM OSB Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan OSTİM Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan, OSTİM'in bir üretim merkezi olduğunu söyledi. Çelikdoğan, "OSTİM olarak biz marka çıkarmak için uğraşıyoruz. Bu fabrika ile tasarımı kolaylaştırmış olacağız. Bizim buradaki hedefimiz Türkiye'nin marka çıkarmasıdır. Tasarım ve marka çıkarmak için bu fabrika işimizi kolaylaştıracak" dedi.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da açılışın önemine dikkati çekerek, "Bu fabrikanın KOBİ'lerie ve OSTİM bölgesindeki esnaflara ilave iş alma potansiyeli oluşturacağına inanıyoruz. Bugün açacağımız bu fabrika buradaki firmalarımıza ortak bir üretim merkezi olarak hizmet sunacağını düşüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Dijital fabrika, katmanlı üretim olarak kabul edilen 3B yazıcı teknolojisi, bilgisayar ortamında tasarlanan üç boyutlu tasarımları somut hale dönüştürebilen prototipleme araçlarından oluşuyor. Katmanlı üretim teknolojileri sayesinde kişiye özel ürün talebine cevap verilecek fabrikada, müşterilerin "Acil Parça Çözüm Ortağı" olmak için prototip, ön seri ve son kullanıcı parça ihtiyaçları en uygun maliyet ve kaliteyle karşılanacak.