4 il için kuvvetli yağış uyarısı!

4 il için kuvvetli yağış uyarısı!

Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl genelinde kuvvetli rüzgar ve yağış bekleniyor.

Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl genelinde kuvvetli rüzgar ve yağış bekleniyor. Bugün İstanbul'da en düşük sıcaklığın 6 derece, gün içindeki en yüksek sıcaklık 10 derece olması tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda, son meteorolojik değerlendirmelere göre bölge genelinde pazar günü güney yönlerden esecek kuvvetli rüzgarla sağanak yağışların, pazartesi günü etkisini artırarak kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde gerçekleşmesinin beklendiği bildirildi.

Uyarıda, kuvvetli yağışlarla halen mevcut kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine ve kar erimelerinin etkisiyle oluşabilecek su baskını ve taşkınlara karşı vatandaşlar ile ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi sitesinden bugün İstanbul hava durumu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde şu tahminlere varılmıştır:

Bugün İstanbul'da en düşük sıcaklığın 6 derece, gün içindeki en yüksek sıcaklık 10 derece olması tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün hava durumu; çok bulutlu ve yağışlı. Gün içinde en düşük nem oranı yüzde 74, en yüksek nem oranı ise yüzde 88 olacak.