1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. “ABD haklı, ERDOĞAN tek bir konuda beceriksiz!”
“ABD haklı, ERDOĞAN tek bir konuda beceriksiz!”

“ABD haklı, ERDOĞAN tek bir konuda beceriksiz!”

Stratejist Savcı Sayan, ABD Başkanı Obama ve iki eski büyükelçi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yapılan haddi aşan açıklamaları AVATÜRK Haber Müdürü Arzu Erdoğral’a değerlendirdi.

A+A-

ABD Başkanı Obama ve iki eski büyükelçi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgi yapılan haddi aşan açıklamalar ile ilgili konuşan Stratejist Savcı Sayan, “bu, Erdoğan’ın şahsına yönelik bir şey değildir, Türkiye’ye karşı yapılan operasyonun dışa vurumudur” dedi.

“Biz, Türkiye halkına sırtını dayayan yöneticiler istiyoruz. Onun için hepimiz Tayyip Erdoğan’ın yanındayız, emrindeyiz” diyen Sayan,” Obama’yı alkışlayanlar ve söylemlerini rehber ve referans kabul edenler son 5 yılda Türkiye’yi yıkmak isteyenlerdir” şeklinde konuştu.

ABD dış politikasının yönünü belirleyici etkisiyle tanınan Atlantic dergisinden Jeffrey Goldberg, sorularını yanıtlayan Obama'nın, Erdoğan'ı, 'beceriksiz' ve 'otoriter' olarak tanımladığını yazdı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner ise  bir gazetecinin sorusu üzerine Obama'nın Erdoğan'a yönelik sözlerini yorumlamaktan kaçındı.

Öte yandan ABD’nin iki eski Büyükelçisi, Marc Edelman ve Morton Abramowitz tarafından Washington Post’ta ortaklaşa kaleme alınan ve Erdoğan’ın Türkiye’yi otoriterliğe, ekonomik yavaşlamaya ve iç savaşa sürüklediği ile ilgili bir yazı yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Erdoğan gitmeli' diyen ABD'nin eski iki büyükelçisine "Türkiye'ye talimat verdiğiniz günler geçti beyler" sözleriyle yanıt verdi.

Tüm bunlar yaşanırken Stratejist Savcı Sayan ile ABD Başkanı Obama ve iki eski büyükelçi tarafından yapılan açıklamaları konuştuk…

“ABD HAKLI, ERDOĞAN TEK BİR KONUDA BECERİKSİZ!”

-ABD Başkanı Obama ve iki eski Büyükelçi, Marc Edelman ve Morton Abramowitz’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ yönelik yaptığı açıklamalara baktığımızda bir karalama kampanyasının başlatıldığını görüyoruz? Siz bu konuda neler söylersiniz?

Bu, Erdoğan’ın şahsına yönelik bir şey değildir, Türkiye’ye karşı yapılan operasyonun dışa vurumudur. Dolayısı ile Erdoğan’ın şahsında Türkiye’yi rehin almak istiyorlar. Erdoğan’ı eleştirerek Türkiye kamuoyunu yanlarına çekmeye çalışıyorlar. Ayağa kalkmış bir Türkiye istemiyorlar. ABD, batılı güçler, Obama ve ekibi hasta bir adam istiyorlar. Hasta bir adamı iyileştiren doktoru da bertaraf etmeyi amaçlıyorlar. Hasta bir ülkeyi kurtaran Erdoğan’ı yok etmek istiyorlar. Doğru, Tayyip Erdoğan bir konuda beceriksiz, bende katılıyorum; ABD’de ye yaranmakta beceriksiz. ABD’ye karşı dik duruyor. Amerika’ya yaranmak için değil ülkeye ve vatandaşlarına yaranmak için uğraş veriyor. Bu açıdan bakarsanız eski Türkiye yöneticilerine alışmış ABD haklı. Çünkü Amerikalılar kendilerine uyan, bir düdük yat bir düdük kalk yapan yöneticilere alıştıkları için Tayyip Erdoğan gibi dik duruşlu bir adamı hazmedemiyorlar bu nedenle de becerisizlikle suçluyorlar. Yani Erdoğan’ın ABD’ye taraf olan becerileri yok. Bu konuda haklılar ama biz de Türkiye halkına sırtını dayayan yöneticiler istiyoruz. Onun için hepimiz Tayyip Erdoğan’ın yanındayız, emrindeyiz… Bunu Erdoğan’ın şahsı için yapmıyoruz, Türkiye’yi şahlandırmak isteyen bir liderin nezdinde Türkiyemiz için yapıyoruz. Çok da umurumuzda değil… Bize ne Amerika’dan deyip yolumuza devam edeceğiz. Daha düne kadar bu açıklama yapılmadan önceye göre Erdoğan’ın sevenleri yüzde 10 artmıştır. Erdoğan’ın ne kadar haklı yolda olduğunu Obama’nın açıklamaları ile Türk halkı anlamıştır ve bir kez daha görmüştür. Zaten bugün Obama’yı alkışlayanlar ve söylemlerini rehber ve referans kabul edenler son 5 yılda Türkiye’yi yıkmak isteyenlerdir. Bunların içerisinde CHP’de, paralel yapı da, karanlık çukurlar da, kendilerine aydın diyen gruplar da var. Bunların hepsinin bu kadar ateşli bir şekilde Erdoğan’ın üstüne gitmeleri demek ki ABD veya başka ülkelerden almış olduğu güçten dolayıymış. Bunu da yine görmüş olduk. Dediğim gibi çok da umurumuzda değil. Obama kendi işine baksın, dünyayı nasıl kan gölüne çevirdiğine baksın, Müslüman kanını nasıl içtiğine baksın. Dünyanın 10-20 bin km ötesine gidip nasıl bombaladıklarını anlatsın. Silah fabrikalarını kurup, silah üretip terör örgütlerine ne şekilde silah sağladıklarına baksın. Tayyip Erdoğan gibi Müslüman Coğrafya’da umut olmuş bir adamı yok etmeye çalışmasın zaten Allah’ın izni ile güçleri de yetmeyecektir.

BUNLARIN HAÇLI KAFALARI UYANDI!

-Peki, zamanlama konusunda düşünceniz nedir? Obama’ya giderayak mı birileri bunları söyletti?

Yok, ABD’nin derin devletidir. Türkiye’nin artık bölgede bir aktör olduklarını gördükleri için hazmedemiyorlar. Hep iki kutuplu bir dünyaya alışmışlar. Rusya ile bir sidik yarışına girip aradaki devletleri ezmeye çalışan bir yöntem uyguluyorlardı bu güne kadar… Şimdi Türkiye bunların arasından sıyrılıp, Müslüman ülkelerin umudu olmaya başlayınca ve Müslüman ordusu diye tatbikatlar yapılınca bunların Haçlı kafaları uyandı ve bu mantıkla hareket ediyorlar. Bu sadece bizi birbirimize bağlar. Saflarımızı daha da sıklaştırır. Artık kimse Türkiye’de parti ayrımı gözetmeksizin bence Erdoğan’ın yanında duruyor. Allah, Tayyip Erdoğan’a uzun ömür versin, kendisi bu ülkeye lazım.

 

 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.