Abdülhamit Gül'den CHP'ye sert suçlamalar!

Abdülhamit Gül'den CHP'ye sert suçlamalar!

ÖZEL HABER- AK Parti Genel Sekreteri Gaziantep Milletvekili ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyon Üyesi Abdülhamit Gül, komisyonun dağılma sebepleri ve CHP’nin tutumuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyal ağ twitter hesabından Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun dağılmasına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Sekreteri Gaziantep Milletvekili ve Komisyon Üyesi Abdülhamit Gül, “CHP’nin daha komisyonun adı ve görevi konusunu görüşülürken masaya olmazsa olmazlar getirerek süreci bitirdiğini” belirtti.

Anayasa mutabakat komisyonunun, CHP'nin bildik ve alışkın olunan tutumu nedeniyle çalışmalarını sürdüremediğini aktaran Abdülhamit Gül, “AK Parti olarak, sivil ve demokratik anayasaya dair tüm önerilerin konuşulabileceğini, etkin yasama, bağımsız yargı ve hükümet sistemi olarak Başkanlık sistemi önerimizin diğer partilerin de tüm tekliflerinin konuşulabileceği söylenmesine rağmen çalışmayı sürdürmemişlerdir” dedi.

Komisyonun çalışmalarının görüş birliği ile sürdürülmesine karşın, CHP’nin parlamenter sistem dışında bir konunun konuşulamayacağını ifade ettiğini de aktaran Abdülhamit Gül, twitterden yaptığı paylaşımlarda şunları dedi:

- Oysa her parti görüşünü ve teklifini ifade eder, katılan partiler olursa destekler aksi halde mutabakat olmazsa o öneri uzlaşılmamış sayılır.

- CHP komisyonun adı, görevinin konuşulduğu bir gündemde kendi çizdiği sınırların dışında başka bir önerinin konuşulamayacağını ifade etmiştir.

- Darbe hukukundan arındırma konusu da bu komisyonun gündemi olmadığı halde CHP tarafından esas mesele olarak masaya getirilmiştir.

- Darbe mevzuatının temizlenmesi AK Partinin ana gündem maddeleridir ve Sn. Başbakanımız grup toplantısında deklare etmiştir.

- CHP'nin darbe hukukundan arındırılması talebi komisyonun çalışmalarının misyonundan uzaklaşması yeni anayasa yapımını engellemeye matuftur.

AK Parti’nin, sivil yeni ve demokratik anayasa yapma iradesinin, millete karşı ödevini ifa etme niyetinin sürdüğüne de vurgu yapan Abdülhamit Gül, paylaşımlarını “Yeni Türkiye'nin yeni anayasasını 26. Dönem Meclis'imiz ve Aziz milletimiz yapmaya muktedirdir. Durmak yok yola devam!” şeklinde tamamladı.

İŞTE GÜL'ÜN O TWİTLERİ:

AVAZTÜRK.COM