AK Partili Başkan hayatını kaybetti

AK Partili Başkan hayatını kaybetti

Ekim ayından bu yana yoğun bakımda olan Ankara'nın Bala İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Ankara Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, Ekim ayında eşi ve kızıyla trafik kazası geçirmişti. Kaza ardından ilk olarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Gürbüz, daha sonra ise ambulansla Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti.Yoğun bakım ünitesinde uyutulan Gürbüz, hayatını kaybetti.

YALÇIN AKDOĞAN DUYURDU

Bala'nın vefatını Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından şöyle duyurdu:

Ekim ayında geçirdiği trafik kazasından bu yana yoğun bakımda olan Bala Belediye Başkanımız İBRAHİM GÜRBÜZ Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Halil İbrahim Gürbüz Kimdir?

1962 Balâ Doğumlu İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Bala'da Tamamlamıştır. Askerlik Görevinin Ardından Emniyet Teşkilatında Göreve Başlamıştır. 20 Yıl Hizmet Verdiği Bu Teşkilattan 2004 Yılında Balâ Belediye Başkanlığına Aday Olmak İçin Görevinden İstifa Etmiştir. Yapılan Seçimlerin Ardından Balâ Belediye Başkanlığı Görevine Seçilmiştir.

Halâ Balâ Belediye Başkanlığı Görevini Yürütmektedir. 2014 Yılı Adalet ve Kalkınma Partisi Balâ Belediye Başkanlığına Aday Adayı Olmuş ve Adalet Kalkınma Partisinden Aday Olarak Seçilmiştir.

2014 Mart Yerel Seçimlerinde Tekrar Balâ Belediye Başkanı Olarak Seçilerek 3. Dönem Balâ Belediye Başkanlığına Devam Etmektedir.