Ankara şehitlerini uğurladı!

Ankara şehitlerini uğurladı!

Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler törenlerle son yolculuğuna uğurlanıyor. Saldırıda şehit olan askeri personel Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tören düzenlendi.

Basına kapalı gerçekleştirilen GATA'daki törene Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Tuğrul Türkeş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile askeri yetkililer katıldı.

Törene geldiğinde Davutoğlu'nu GATA'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve diğer yetkililer karşıladı. Şehitler için edilen duayla başlayan törene, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı

Ankara'daki terör saldırısında şehit olan askerler, GATA'da düzenlenen törenin ardından cenaze araçlarıyla götürüldü. GATA'dan şehitleri taşıyan cenaze araçları, Kocatepe Camii'ne doğru yola çıktı. Cenaze araçlarının geçişi sırasında bazı vatandaşlar asker selamı vererek şehitleri gözyaşları içinde uğurladı.

KOCATEPE'DE TÖREN

Kocatepe Camii'nde 8 şehit için, İbrahim Baran, Ertan Akgül, Mustafa Haliloğlu, Sedat Durgun, Figen Gündüz, Meryem Yılmaztürk, Güner Altınok ile Fatma Berna Atmaca cenaze namazı kılındı. Buradaki cenaze törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yöneticileri ile MHP yöneticilerinin yanı sıra, Başbakan Yardımcıları, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları ile şehitlerin yakınları ve silah arkadaşları katılıyor.

İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise cenazeye çelenk yolladı.

Şehitlerden İbrahim Baran ve Ertan Akgül cenaze namazının ardından Cebeci Şehitliği'nde; Mustafa Haliloğlu Çankırı'da; Figen Gündüz Şereflikoçhisar'da; Meryem Yılmaztürk Kırıkkale'de; Fatma Berna Atmaca Ankara'nın Eryaman ilçesinde; Sedat Durgun ise Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Öte yandan atlamada hayatını kaybeden sivil memur Ayşegül Pürnek'in cenazesi bugün Kayseri'den son yolculuğuna uğurlanacak. Pürnek'in cenazesi Kartal Hava Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Şehit Hava Astsubay Koray Pınar'ın cenazesi ise, Bursa'nın Gemlik ilçesinde defnedilecek.

Emekli olmasına 3 ay kaldığı belirtilen Milli Savunma Bakanlığı Dışilişkiler Dairesinde görevli sivil memur Muammer Kosacı da yarın memleketi Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlanacak.