Bahçeli: 'Bunların hepsi vatan hainidir'

Bahçeli: 'Bunların hepsi vatan hainidir'

MHP lideri Devlet Bahçeli Türkiye'nin YPG operasyonlarına karşı çıkanların vatan haini olduğunu söyledi.

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında partililere seslendi. Bahçeli YPG'nin terör örgütü olduğunu ve PKK'dan bir farkı olmadığını söyledi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

ABD, PYD'ye silah verdikçe, bu silahlar PKK ile Türkiye'de şahadete yol açmaktadır. ABD karar vermelidir. ABD, Rusya ile hareket edip Kürdistan'ın kuruluşunda rol mü üstlenmektedir? Türk milleti böyle rezil niyetlere papuç bırakmaz. Bu kovboy numaralarına Türk milleti geçit vermez.

BUNLARIN HEPSİ VATAN HAİNİDİR

Benim için PKK neyse YPG de odur. Yani bir terör örgütüdür. Aksini iddia edenlerse vatan hainidir. Bu gerçeği hiçbir küresel güç değiştiremeyecektir.

CHP'NİN ÇÜRÜMÜŞ VEKİLLERİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PYD’yle ilgili açıklamaları dolayısıyla CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “CHP’de çürümüş bazı vekiller de PYD’nin sözcüsü gibi konuşuyorlar. PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir. Bu teröristler Türkiye’ye kafa tutmaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da hem uluslararası kamuoyuna hem iç kamuoyuna aynı sözlerle yüklenmiş " Bizim için terör örgütü PKK neyse YPG de odur" demişlerdi.