Bahçeli: Eskisine göre daha zinde bir şekilde aranızdayım

Bahçeli: Eskisine göre daha zinde bir şekilde aranızdayım

MHP lideri Devlet Bahçeli kalp ameliyatı sonrası grup toplantısında konuşuyor

MHP lideri Devlet Bahçeli kalp ameliyatı sonrası 3 hafta sonra grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli'nin ameliyat sonrası grup toplantısında partililere oturarak seslenmesi dikkatlerden kaçmadı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Ameliyatının gerçekleştiği hastaneye ve kendisine geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bahçeli'nin yorgun ve sesinin kısık olduğu gözlendi. Bahçeli, "Her şeyin başı sağlık" diyerek Kanuni Sultan Süleyman'ın "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" dizesini okudu.

CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR

Eskisine göre daha zinde bir şekilde aranızdayım. Sayın Cumhurbaşkanı'na, Sayın Başbakan'a, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na diğer siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. Dualarını esirgemeyenlerden Allah razı olsun.

47 yıllık emaneti omuzlayarak bugünlere geldik. Acze düşmedik, gevşemedik.

47 YILDIR AŞKLA HİZMET

8-9 Şubat 1969 tarihinde milliyetçilik bir hareket almış ve Türk siyasetine milli bir yorum gelmiştir. bu yolun Türk milletini özüne ve özbenliğine kavuşturmuştur.

Ülkülerimiz hem önümüzü, hem kalbimizi aydınlattı. Biz çamurluğu sürekli reddettik. Hep daha ilerisini hedef olarak ortaya koyduk. Ülkümüzü göklerde parlayan yıldız gibi gördük. İşte MHP 47 yıldır aşkla milletine hizmet etmektedir. Yarım asra yaklaşan hareketimiz tarihsel yolculuğunu sürdürmektedir.

Yol doğru, yolcu inanmış, yolculuk da mübarektir. Bu yolculukta vatan, millet kavramı vardır. Bu kavramlarla ters düşenler bizim gibi gözükse de, bizim gibi asla olamazlar.

HEDEFİMİZE VARACAĞIZ

Yıldığımızı düşünenler bizi kendine benzeten korkaklardır. Bir an olsun karamsar olmadık. Kötümserlik seline kapılmadık. Başaracağımıza inandık. Yaralarımızı sara sara, omuz verdiğimiz şehit tabutları altında bu aziz davanın hedeflerine varacağını izledik.