Başkan Yardımcısından Polis'e: Senin de a.... koyarım müdürünün de

Başkan Yardımcısından Polis'e: Senin de a.... koyarım müdürünün de

ÖZEL HABER- Bir süre önce, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un, yöneltilen suçlamalarla ilgili ortada Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Kovuşturmaya Yer Olmadığı Kararı olmasına karşın Vali Mustafa Yaman’ı Doğan ve Fetullahçı Medya üzerinden hedefe

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a yakınlığıyla da bilinen Bigadiç Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akgün’ün, emir ve talimatları uygulamak isteyen polis memurlarına galiz küfürler sıraladığı, Emniyet’i Kapatmakla tehdit ettiği ve yaşanan olayla ilgili polis memurlarının tutanak tutup şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Balıkesir/Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun sahibi olduğu düğün için sabaha doğru 3 sularında 155 Polis İmdat’a yapılan şikayetler sonrası düğün alanına gelen Polis memurları, gürültü şikayetini hatırlatıp düğünün saatinin geçtiğini ve kapatılması gerektiğini ifade etmiş.

Memurların bu talebi karşısında aldığı alkol nedeniyle de dengesini kaybettiği anlaşılan Bigadiç Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akgün, “Müdürünüzün de a… koyarım sizin de a… koyarım” şeklinde küfrettiği ortaya çıktı. Akgün, bu hakaretlerle de yetinmeyip, “Burası belediyenin yeri. Siz kim oluyorsunuz da kapatıyorsunuz. Ben başkansam kapatamazsınız…

…sizin karakolunuzun ruhsatı bile yok. Pazartesi günü Emniyeti kapatacağım eğer tutanak tutarsanız. Emniyetle de sizinle de uğraşırım” dediği belirlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı’nın bu sözlerinin muhatabı olan S.A’nın, Hakaret, memura Mukavemet ve Tehdit suçlarından şikayetçi olduğu da belirtildi.

AK PARTİ VE İÇİŞLERİNİ EDİP UĞUR’UN “KASA İMASI” MI ETKİSİZLEŞTİRİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un, Vali Mustafa Yaman’a yönelik hakaretleri ve mesnetsiz suçlamaları karşısında hiçbir işlem yapmadan Vali Yaman’ı başka bir ile göndermeyi almayı planladığı iddia edilen İçişleri Bakanlığı’nın bu konu için nasıl bir işlem yapacağı merak ediliyor.

Balıkesir’de görüştüğümüz bir çok siyasi, bu olayın da üzerinin örtüleceğini, Balıkesir’de kurulu bulunan kirli çarka ne İçişleri Bakanlığının ne de AK Partinin müdahil olamadığını, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un oğluna ait TV kanalına çıkıp kendisinin yıllarca AK Parti Genel Merkezi’nin kasalığını yaptığını ve kimsenin dokunamayacağını ima ettiğini belirttiler.

AVAZTURK.COM