Bülent Arınç'tan istifa çağrısı!

Bülent Arınç'tan istifa çağrısı!

Son açıklamalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Partililerin tepkisi çeken Bülent Arınç, Ankara saldırısı için açıklama yaptı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ankara’daki patlamada istihbarat ve güvenlik zafiyeti iddialarının ciddiye alınmasını istedi.

Arınç, sosyal medya hesabından Ankara’daki terör saldırısı için taziye mesajı yayımladı. Arınç, “Görevlerinin ifasında zaaf gösteren makamlar varsa şayet, mutlaka gereği yapılmalıdır.” dedi.

Arınç şunları paylaştı;

Ankara’da meydana gelen terör saldırısını nefretle lanetliyorum.

Bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden TSK mensuplarımıza ve masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, silahlı kuvvetlerimize ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Terör, zaaf kollar ve zaaf kullanır. Ülkemizde ve özellikle Başkent’in en merkezi yerlerinde bir süredir yaşanan terör eylemlerinde istihbarat ve güvenlik zaafı olduğu iddiaları ciddiye alınmalı ve başta Sayın Başbakan’ımızın ve hükümetimizin olanca gayretlerine, hassas idarelerine rağmen görevlerinin ifasında zaaf gösteren makamlar varsa şayet, mutlaka gereği yapılmalıdır.

Terör, devletin güvenlik kapısını kırıp milletin canını almaya niyet etmişken, hiçbir isim, hiçbir makam, hiçbir gerekçe ve hiçbir aidiyet insanların canından, milletimizin huzuru ve devletimizin bekasından daha üstün değildir.”