'Büyük Abilerin karargâhı HIGHWAY!'/İmdat Aslan

'Büyük Abilerin karargâhı HIGHWAY!'/İmdat Aslan

Avaztürk Yazarı İmdat Arslan, “Büyük Abilerin karargâhı HIGHWAY!” başlıklı yazısında devam eden ortaklıkları, kaçak ve usulsüz olan yolun nasıl bir algı ile basına servis edildiğini ve daha birçok çarpıcı bilgiyi ortaya koyarken “Söz konusu CIAmaat abiler

 

Yazının başında belirteyim, uzun bir yazı ancak tarihe not düşme adına gerekli bir yazıydı.

Malum tesis, Bolu Dağı mevkiinde, Ankara İstanbul otobanı üzerinde hazine arazisi üzerine konumlanmış 630 dönüm ana sahası, 50 dönüm ek saha ile 680 dönüm üzerine inşa edilmiş adeta bir ABİLER karargahı.

 Bülent ARINÇ’ ın her geçişinde fire vermeden uğradığı,buradaki ABİ dostları(!)tarafından kendisine tatlı ikramının yapıldığı, şahsımızla ilgili yalan ve yanlış bilgilerin verilerek şahsımıza hakaretlerin edildiği bizimde suç duyurusunda bulunduğumuza neden olan, CNN’de Taha Akyol’un programında bile reklamını yaptığı karargah…

Her ne kadar Bolu Dağında MAĞDUR OLAN YÜZLERCE ESNAF DÜŞÜNÜLEREK zamanın Başbakanı Erdoğan tarafından  tahsis önceliği esnafların ortak olduğu birlikteliğe uygun görülmüşse de, sonra ki süreçte çeşitli bilinen ya da bilinmeyen nedenlerle hissedarlar bir şekilde ortaklıktan uzaklaşmış/uzaklaştırılmış ve büyük ortaklar olarak CIAmaatin Bolu’da büyük ağabeylerinden Adnan DAYLAN, Ankara’da ise Akın İpek’in aile dostu gönüldaşı, sırdaşı  Ömer BADAY isimli büyük abilere kalmıştır.

 

POLSAN ABİLER ORTAKLIĞI  DEVAM EDİYOR

İlginç olan ise, buranın büyük ortaklarından birinin Polis Bakım Ve Yardımlaşma Sandığı POLSAN’ın da Paralel yapının emniyet imamı olarak medyada ve devlet arşivlerinde  adı geçen Kozanlı Ömer lakaplı Ömer Hilmi ÖZDİL(Paralel iddiasıyla merkeze çekilen eski Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in eniştesi) zamanında, yani Paralel yapının emniyetin içinde fink attığı zamanlarda %35 civarında hisse olarak ortak edilmesi..! Ve ortaklığın hala devam etmesi.

Hatta HIĞHWAY’in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan DAYLAN istifa ederek ABD’ye kaçtığında istifasını kabul etmeyerek tekrar CIAmatin abisini görevde kalması için ,”Sen olmazsan burası yürümez “mealinden telkinde bulunup ikna eden POLSAN!!!

Ve büyük abi an itibariyle hala POLSA-ABİLER ortaklığının Yönetim Kurulu Başkanı ve 2 emniyet müdürü de bu büyük abi başkanın altında yönetim kurulu üyesi!!!

 Bunlar zaten devletin ilgili arşivlerinde ayrıntıları ile var. Bugün üzerinde durarak dikkat çekeceğimiz konu bu CIAmaat abilerinin tesisinin usulsüz kullanımı ve kaçak olan, yani Bolu belediyesinde imar planı olmayan üçüncü   yolunun kapatılmasının gereksiz yaygarası.

Kaçak ve usulsüz olan yol, öyle bir algı ile basına servis edildi ki sanırsınız tesisi kapatılmış yüzlerce,binlerce  insan mağdur edilmiş.

 

TESİSİN HER İKİ YOLUDA AÇIK

İşin aslı şudur.Otoban üzerinde ki HIĞHWAY tesisinin hem Ankara’dan İstanbula ,hem de İstanbul’dan Ankara’ya istikametine seyrederken her iki yöndeki ana yolları AÇIK.

Yani tesise rahatlıkla her iki yönden de otobandan girebiliyorsunuz.Hatta her iki yönden girseniz dahi otoyol üzerindeki köprü bağlantısı ile karşı tarafa geçebiliyorsunuz da.

Ama dedik ya konu Ak Parti iktidarı bu şekilde hem de böylesi bir süreçte algı yaratılarak yıpratılarak, kamuoyunda milletin rızkı ve  çalışanların ekmeği ile oynayan bir iktidar algısını yerleştirilecek.

Gerçeği söylemek gerekirse reklam adı altında yemlenen malum medya tarafından bu algıyı oluşturmakta paralel ulaklar çok da zorlanmadı.

Çünkü ben ve Bolu Havadis Gazetesinden Mehmet Demirci  dışında bu konuda paralel yapıya kimse direnmedi.Ve dolaysıyla olayların gerçek yüzünü kamuoyuna göstermekte çok yalnız kaldık.

Bu çabamızda ne yazık ki Bolu Ak Partili ilgileri ve seçilmiş siyasetçileri göremeyişimiz ayrı bir üzüntümüz oldu.

Yolu kapatıldı diye feryadı figan yapılan HIĞHWAY aslında ek alanı olan 50 dönüm araziyi Orman Bölge Müdürlüğünden aylık 2 bin liraya halka açık mesire yeri olarak (içinde;çocuk parkları,göletler,halkın oturup piknik yapacağı kamelyalar,kır parkı,çay ocakları,kafetaryalar vs.)yapma taahhüdü ile kiralandıktan sonra ne yazık ki  5 yılı aşkın süredir taahhüt edilen projedeki alanlar inşa edilerek halka açılacağı yerde 5 bin metre karesi kapalı alan olarak HIĞHWAY’ye katılarak aylık 15-20 bin liraya kiraya verilerek tesise usulsüz ve haksız kazanç sağlanmıştır.

Ayrıca geri kalan 45 dönüm ise yine HIĞHWAY tesisinin kullanımı için otopark yapılmış, hatta projede çocuk parkı yapacağı taahhüt edilen alanın tam ortasına devasa tesisin ihtiyacı için usulsüz olarak akaryakıt deposu yapılmış.

Diyebilirsiniz ki, “Bunlar yapılırken Bolu’daki birkaç kişinin feryadı dışında esas olan yetkili –ilgili bürokratlar ve siyasiler ne yaptı?!” derseniz bizde deriz ki,”Bu usulsüzlükler,kaçakları dile getirenlerle uğraşmaktan, adeta itibarsızlaştırmak için Paralel yapının zenginleriyle hemhal olmaktan vakit mi bulabildiler!” deriz.

Son gelinen noktada bizzat şahsımın HIĞPHWAY ve ortaklarının pozisyonları hakkında Bolu Cumhuriyet Savcılığına şikayetim sonrası ilgili tesis hakkında soruşturma başlamış, Bolu’ya gönderilen iki yiğit Mülki Başmüfettişlerinin  raporları sonrası usulsüzlükler ve kaçak olan bölümler birer birer ortaya çıkarılmıştır.Allah o yürekleri milleti ve devlet birlikteliği için atan müfettişlerden razı olsun.Eğer onlar olmasaydı hala her şey sıradan normalmiş gibi aynı iklim sürecinde devam edecekti.

YAZININ DEVAMINI BU LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ

http://avazturk.com/yazar-buyuk-abilerin-kararg-hi-hIghway-88.html