Çavuşoğlu'dan ABD'ye tepki

Çavuşoğlu'dan ABD'ye tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörist gruplar arasında ayrım yapılmadan mücadele edilmesi lazım dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'daki terör saldırısının PKK ve YPG'nin işbirliğinde gerçekleştiğini işaret ederek, "Terörle mücadele edebilmek için çifte standartları bırakmamız lazım. Terör grupları, teröristler arasında ayrım yapmadan hepsiyle mücadele etmemiz lazım. Aksi takdirde kazanan terör örgütleri olur" dedi.

Çavuşoğlu, başkentteki terör saldırısının gerçekleştiği yere, şehitlerin anısına karanfil bıraktı.

"BUNLARIN HEPSİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

Merasim Sokak'ta, 17 Şubat'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında gerçekleşen patlamayı “menfur ve hain terör saldırısı” diye niteleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Biz terörün her türlüsüyle sonuna kadar mücadele etme konusunda kararlıyız ve ayrım yapmadığımızı da söyledik. DAEŞ, YPG, PKK, DHKP-C, El-Nusra bunların hepsi insanlığın düşmanı terör örgütleridir ve mücadelemiz kararlılıkla içerde ve dışarıda sürmektedir" dedi.

"TERÖRİSTLER ARASINDA AYRIM YAPMAK LAZIM"

Türkiye'nin uluslararası camiaya da bu konudaki çağrılarının sürdüğünü belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Özellikle PKK ve YPG’nin birlikte olduğunu anlatıyoruz, anlatmaya devam ediyoruz. Bu terör saldırısının da zaten PKK- YPG işbirliğinde gerçekleştirildiğini sayın Başbakanımız da belgelerle iki defa açıklamış oldu. Dünyanın da bu gerçekleri görmesi lazım. Terörle mücadele edebilmek için çifte standartları bırakmamız lazım. Terör grupları, teröristler arasında ayrım yapmadan hepsiyle mücadele etmemiz lazım. Aksi takdirde kazanan terör örgütleri olur."

Türkiye’nin bu tür saldırları kınadığını, lanetlediğini ancak bir yandan da terörle mücadeleyi sürdürdüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, "Bu tür saldırlar bizi terörle mücadele kararlılığımızdan alıkoyamaz, Türkiye’yi hedeflerinden alıkoyamaz. Bunu da herkesin bilmesi lazım" dedi.